Mer om Personregister

Undenäs
Hembygdsförening
Torpinventering
Personregister
Här  finns alla registrerade personer i
inventeringen.
 Gå vidare till angiven boplats med hjälp av
det alfabetiska platsregistret eller det rotevisa platsregistret.
Åter till startsidan!
Namn Födelseår Torpnamn Rotenamn
A G
Tiberg
Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Ada Berget
Soldatboställe nr 169
Sättra
Ada Kärret
eller Gjerdstorp
Sättra
Ada Kärret
eller Gjerdstorp
Sättra
Ada? Kristina 1907 Wikängen Forsvik
Ada Andesson Assartorp Sättra
Ada Cecilia 1889 Klangatorp Granvik
Ada Elisabeth 1887 Hammars
eller Johans
Svanhult
Ada Emelia Pettersson 1884 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Ada Eriksson Löfängen
el Stenklämman el Klämman
Sättra
Ada Ingeborg 1897 Dalen,
Dales, Bergklinten
Selsendi
Ada Josefina Hagström 1876 Helsingtorp,  Skyttatorp “Skyttes” Forsvik
Ada Linnea Andersson 1896 Frestaretorp-
Frestars
Granvik
Ada Ludvigsson Trufan;
Truven; Truva
Sättra
Ada Ludvigsson Äspedalen
(Espedalen)
Sättra
Ada Sofia 1884 Sjötorp Svanvik
Ada Viktoria Elisabeth 1894 Bodabäcken,
Björks
Svanvik
Adam Bergström Bergströms Sättra
Adam Linus 1880 Lilla
Lekemofallet
Svanhult
Adéle 1908 Svanhults
kvarn
Svanhult
Adéle 1908 Åstrands
eller Kopparhults kvarn
Svanhult
Adina Amanda Johansson, g Nilsson 1884 Åstorp
eller Nilssons
Svanhult
Adina Laurentia 1873 Hammars
eller Johans
Svanhult
Adina Natalia Jonsson 1890 Dunders
soldatboställe Nr 156
Igelstad
Adina Wilhelmina 1881 Mases
el Bygget
Sannum
Adolf Henry Natanael 1897 Bodabäcken,
Björks
Svanvik
Adolf Jansson 1888 Spåndalen
Övre ( Södra)
Bocksjö
Agda Johansson Fredriksberg Svanvik
Agnes Johansson 1863 Bränningen Sannum
Agnes Josefina 1890 Risnäset Svanvik
Agnes Olivia 1900 Enebacken
Nystugan
Bocksjö
Agneta Wilhelmina Andersson 1870 Lilla
Kalföjan, Daniels
Sannum
Ahrén Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Aina Wispås Svanvik
Aina Johansson 1911 Skruntum Sättra
Aina Karlsson 1894 Pusser
alt. Bryntes
Hulta
Aina Persson 1906 Västra
Edet
Sättra
Albert Johansson 1874 Bränningen Sannum
Albert Svensson 1864 Åtorp Svanhult
Albertina 1872 Nordåsa,
Nolåsa, Nolhagen, Sme’ns.
Svanhult
Albertina Jansdotter 1872 Solbacken,
Solbackalyckan
Svanhult
Albertina Larsdotter 1870 Lummedal
el Blomsterhult
Igelstad
Albin Persson 1882 Pelemon
Albins
Selsendi
Albin Valdemar Olofsson 1888 Klinten Hanebäck
Alexander 1867 Sundsöjan,
Sundsödjan
Sannum
Alexander Karlsson 1884 St.
Udda
Forsvik
Alf Andersson Norra
Kvarntorp Westbergs
Prästgårds
Alf Andersson Liden Sättra
Alf Mauritz Höglund Fräckestad
kvarn
Fräckestad
Alfred Andersson 1860 Åstorpslyckan
Bettys Georgs Klämman
Svanhult
Alfred Andersson 1861 Nytorp Svanvik
Alfred Andersson 1860 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Alfred Andersson 1860 Bodabäcken,
Björks
Svanvik
Alfred Andersson 1861 Wässhult
el Täppan
Svanvik
Alfred Andersson 1872 Spetsnäset Forsvik
Alfred Kling Perstorp,
Persbo
Sättra
Alfred Möll Mölls,
Bölet arbetarbostad
Granvik
Alfrida Levetina Olivia Andersson 1880 Lilla
Kalföjan, Daniels
Sannum
Algot Samuelsson 1896 Mon Fräckestad
Alice Ingeborg 1918 Sörgården
eller  Alfreds
Svanhult
Alice Margareta 1915 Strömsnäs
el Pattkärr
Forsvik
Alice Matilda 1908 Åsa,
Friskelstorp
Svanhult
Alice Olivia Gustavsson 1918 Kvickängen,
Ängastugan
Selsendi
Alice Viola 1919 Hanefjäll Hulta
Alida Alberg Lunnebäck,
Albergs
Närlunda
Alma Alfrida Pettersson 1879 Stora
Kalföjan
Sannum
Alma Hellgren 1894 Högelid Prästgårds
Alma Josefina f Pettersdotter 1870 Hulan
2 (Stenkällegården)
Bocksjö
Alma Kristina 1900 Sörfalla Svanvik
Alma Kristina Abrahamsdotter 1872 Einars Svanhult
Alma Kristina Isaksson 1891 Hammarnäset Svanvik
Alma Kristina Persson 1896 Hammarnäset Svanvik
Alma Maria Johansson 1894 Dammen Hulta
Alma och Nils Karlsson Gråberga
Dagsverkstorp
Sannum
Alma Sofia 1897 St.
Udda
Forsvik
Alva Elisabet 1925 Hanefjäll Hulta
Alva Elisabet Karlsson 1925 Åstorpslyckan
Bettys Georgs Klämman
Svanhult
Alvar Andersson 1906 Bovikstorp
1:2
Hanebäck
Alvar Emanuel 1920 Åsa,
Friskelstorp
Svanhult
Alvar Kornelius Pettersson 1887 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Alvida Engström 1890 Billås Svanvik
Amanda 1873 Bolltorp Sättra
Amanda Carlsdotter 1866 Sågen
el Krogen
Igelstad
Amanda Eriksson 1871 Mossen    Österskogen Sättra
Amanda Horsén Brännhult Sättra
Amanda Pettersson 1877 Stora
Kalföjan
Sannum
Fallastugan
(Mölla)
Sannum
Amanda Wilhelmina 1882 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Ander Eriksson 1831 Anderstorp Gammelrud
Anders 1802 Wispås
Soldatboställe nr 159
Svanvik
Anders  Andersson Björnsholm,
Holmes
Åhna
Anders Andersson 1833 Lilla
Kalföjan, Daniels
Sannum
Anders Andersson Granbacken,
Lilla Valtret
Prästgårds
Anders Andersson 1818 Bolltorp Sättra
Anders Andersson 1818 Risnäset Svanvik
Anders Andersson 1849 Klinten Hanebäck
Anders Andersson Lom 1845 Lilla
Lekemofallet
Svanhult
Anders Andersson Öberg 1836 Kyrkogårdsön,
Folke Dahlbergs
Hanebäck
Anders August Svensson 1860 Källarestugan
el Källarnäset (Stugan)
Bocksjö
Anders Ericsson 1833 Krösarödjan Prästgårds
Anders Eriksson 1837 Hultastugan Fräckestad
Anders Fransson Färjatorp Forsvik
Anders Gust Andersson 1831 Udda
el Gäddekärret
Sannum
Anders Gustaf 1863 Jordan Sannum
Anders Gustaf 1862 Nedre
Liden eller Isaka
Svanhult
Anders Gustaf Eriksson 1841 Sörgården
eller  Alfreds
Svanhult
Anders Gustaf Gustafsson 1865 Frestaretorp-
Frestars
Granvik
Anders Gustav 1865 Udda
el Gäddekärret
Sannum
Anders Gustav Albin 1889 Klinten Hanebäck
Anders Gustav Andersson Gustavsberg Sannum
Anders Gustav Andersson 1797 Ramsekärr Sannum
Anders Gustav Andersson 1863 Sundsöjan,
Sundsödjan
Sannum
Anders Gustav Andersson 1848 Råll Prästgårds
Anders Gustav Andersson 1863 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Anders Gustav Andersson 1837 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Anders Gustav Andersson 1859 Kärret Bocksjö
Anders Gustav Henricsson 1842 Slätterna
el Hästhagen
Prästgårds
Anders Gustav Hägg 1841 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Anders Gustav Johansson 1846 Liden Sannum
Anders Gustav Johansson 1868 Bränningen Sannum
Anders Gustav Pettersson 1869 Stora
Kalföjan
Sannum
Anders Hellgren 1894 Kullen Sannum
Anders Hellgren 1894 Pettersfall
el. Prästgårds-Lurn
Prästgårds
Anders Håkansson 1804 Spänget,
Daniels,  Kulan,  Lövåsen
Närlunda
Anders Jansson 1840 Ramsekärr Sannum
Anders Johansson 1838 Troges
el. Stickershult
Sannum
Anders Johansson 1827 Mellanskogen Närlunda
Anders Johansson 1838 Bodabäcken,
Björks
Svanvik
Anders Johansson Krut 1815 Kråkviken,
Kruta
Sannum
Anders Jonsson 1825 Orres Sannum
Anders Larsson Boll 1791 Bolltorp Sättra
Anders Linus Johansson 1897 Dammen Hulta
Anders Olofsson Knott 1770 St
Källefalet,  Knotta,  Lilla Näs
Sannum
Anders Persson 1827 Svanhults
äng, Änga, Trygga
Svanhult
Anders Petter Andersson 1853 Dammfallet Fräckestad
Anders Petter Andersson 1842 Risnäset Svanvik
Anders Petter Andersson Klein 1849 Lindhytterne
Soldatboställe nr 155
Hulta
Udda
el Gäddekärret
Sannum
Anders Pettersson 1835 Stora
Kalföjan
Sannum
Anders Sigfrid Nilsson 1918 Åstorp
eller Nilssons
Svanhult
Anders Valdemar Andersson 1893 Källarestugan
el Källarnäset (Stugan)
Bocksjö
Andersson f Pettersson (osäker uppgift) 1858 Stenåsen Bocksjö
Andreas Johansson Helge 1819 Wispås
Soldatboställe nr 159
Svanvik
Anita Brattlöv 1942 Svanhults
kvarn
Svanhult
Udda
el Gäddekärret
Sannum
Anna Kullen Sannum
Anna Berget
Soldatboställe nr 169
Sättra
Anna 1913 Mossen    Österskogen Sättra
Anna 1879 Bolltorp Sättra
Anna 1911 Svanhults
affär
Svanhult
Anna Fallet Svanvik
Anna Amalia 1878 Åstorp
eller Nilssons
Svanhult
Anna Amanda Andersson 1868 Norra
Kvarntorp Westbergs
Prästgårds
Anna Andersson Övre
Finnefallet
Hanebäck
Anna Andersson Nedre
Finnefallet
Hanebäck
Anna Andersson (4) 1890 Hovet Sättra
Anna Beata Andersdotter 1852 Låses,
Låsa-Petters
Svanhult
Anna Beata Danielsdotter 1829 Kullen Sannum
Anna Beata Danielsdotter 1829 Fallastugan
(Mölla)
Sannum
Anna Beata Fingal 1862 Kärret Bocksjö
Anna Beata Johansson f.Forsman Björkelund
Låsastan
Hulta
Anna Beate Johansdotter 1851 Sundsöjan,
Sundsödjan
Sannum
Anna Bernhardina Andersson 1887 Sörgården
Jakobs
Svanhult
Anna Britta Eriksdotter 1820 Berget Fräckestad
Anna Britta* 1920 Åstorp
eller Nilssons
Svanhult
Anna Cecilia 1894 Pelleviken Selsendi
Anna Charlotta 1879 Östtorp
“Knäppa”
Igelstad
Anna Dorotea Ingeborg 1911 Hemmet Hulta
Anna Elisabet 1887 Udda
el Gäddekärret
Sannum
Anna Elisabet 1894 Erikstorp Igelstad
Anna Elisabet 1909 Brotorp Hulta
Anna Elisabet 1909 Åsa,
Friskelstorp
Svanhult
Mases
el Bygget
Sannum
Anna Elisabet 1899 Sörhamn Bocksjö
Anna Elisabet Larsson 1881 Wikängen Forsvik
Anna Elisabet Pettersson 1887 Mellboön Bocksjö
Anna Elisabet Welin 1896 Sälltorp
Soldatboställe nr 154
Selsendi
Anna Elisabeth Andersson 1899 Strömsnäs
el Pattkärr
Forsvik
Anna Elisabeth f. Sundvall 1850 Magerlid Gammelrud
Anna Emerentia 1896 Ringa Svanhult
Anna Emilina Andersson 1876 Risnäset Svanvik
Anna Evelina 1906 Åtorp Svanhult
Anna f Andersson 1889 Björkenäs
1:1
Hanebäck
Anna Flykt 1889 Slädmon  (Slämon) Sättra
Anna Gustavsson 1900 La.
Skottatorp el. Grepplabacken
Prästgårds
Anna Johansdotter 1868 Udda
el Gäddekärret
Sannum
Anna Johansson 1859 Ängåsen Sannum
Anna Johansson Dansbacken Åhna
Anna Josefina 1895 Sörfalla Svanvik
Anna Josefina Larsson 1889 Kullen Sannum
Anna Josefina Larsson 1889 Pettersfall
el. Prästgårds-Lurn
Prästgårds
Anna K. Andersson 1822 Norra
Kvarntorp Westbergs
Prästgårds
Anna Kaijsa Eriksdotter 1849 Klinten Hanebäck
Anna Kajsa Eriksdotter 1837 Bodabäcken,
Björks
Svanvik
Anna Karlsson Bygget
el Nybygget
Åhna
Anna Katarina Viktoria Lövén 1897 Björkliden
Klinttorp 1:2
Hanebäck
Anna Kristina 1863 Troges
el. Stickershult
Sannum
Anna Kristina 1901 Nytorp Svanvik
Anna Kristina 1901 Wässhult
el Täppan
Svanvik
Anna Kristina Andersdotter 1863 Bodabäcken,
Björks
Svanvik
Anna Kristina Hellgren 1884 Skarpatorp  Skarpes Prästgårds
Anna Kristina Johansdotter 1863 Vigrellstugan Selsendi
Anna Larsson Hulan
el Dalen
Åhna
Anna Lilly Ingegärd 1925 Grönberga
el Spjutes el Hagen
Granvik
Anna Linnea Yngve 1905 Lilla
Kalföjan, Daniels
Sannum
Anna Lisa 1919 Lekemon Hulta
Anna Lisa Andersdotter 1849 Pettersfall
el. Prästgårds-Lurn
Prästgårds
Anna Lisa Gunborg 1925 Borgen Gammelrud
Anna Lisa Gustavsson Emil 1848 St.
Skagen, Soldatboställe nr 161
Skaga
Anna Lisa Ingegärd 1924 Pelemon
Albins
Selsendi
Anna Lisa Johansdotter 1830 Lunnebäck Närlunda
Anna Lisa Olofsdotter 1853 La.
Hanefjell el Bergmans
Hulta
Anna Lisa Persdotter 1832 Berget Fräckestad
Anna Lisa Svensdotter Wallin 1848 Bodabäcken,
Björks
Svanvik
Anna Lovisa 1872 Nedre
Liden eller Isaka
Svanhult
Anna Lovisa Isaksdotter 1872 Pellemon
Karla
Selsendi
Anna Lovisa Jansdotter 1852 Nordåsa,
Nolåsa, Nolhagen, Sme’ns.
Svanhult
Anna Lovisa Johansson 1860 Wikängen Forsvik
Anna Lovisa Karlsson 1863 Gärdstorp Bocksjö
Anna Maja Johansdotter 1830 Jordan Sannum
Anna Maria 1890 Nordtorp Selsendi
Anna Maria 1877 Holmkvistens Svanvik
Anna Maria Andersdotter 1865 Frestaretorp-
Frestars
Granvik
Anna Maria Carlsdotter 1839 Sjöfallet Selsendi
Anna Maria f. Mars 1896 Pelemon
Albins
Selsendi
Anna Maria Fors 1904 Spetsnäset Forsvik
Anna Maria Johansdotter 1886 Nybygget Skaga
Anna Maria Johansdotter 1867 Bodabäcken,
Björks
Svanvik
Anna Maria Johansson 1879 Bränningen Sannum
Anna Maria Johansson 1881 Fräckestad
kvarn
Fräckestad
Anna Maria Mars 1896 Gastängen
Marsa
Selsendi
Anna Maria Mattsson 1865 Fallet Svanvik
Anna Maria Olofsdotter 1860 Skyttängen Forsvik
Anna Maria Sträng 1896 Rota Hulta
Anna Maria Westerberg 1862 Larssons Svanhult
Anna Maria* Charlotta Karlsson 1916 Hammars
eller Johans
Svanhult
Anna Mathilda Johansdotter 1847 Sörgården
eller  Alfreds
Svanhult
Anna Matilda 1871 Mases
el Bygget
Sannum
Anna Matilda 1890 Pelemon
Albins
Selsendi
Anna Matilda 1893 St.
Udda
Forsvik
Anna Matilda 1874 Klangatorp Granvik
Anna Matilda Andersson 1895 Klintåsen Skaga
Anna Matilda Johansson 1853 Fräckestad
Missionhus
Fräckestad
Anna Möll 1900 Mölls,
Bölet arbetarbostad
Granvik
Anna Natalia Karlsson 1881 Mellanskogen Forsvik
Anna Natalia Wallin 1877 Bodabäcken,
Björks
Svanvik
Anna Nilsdotter 1798 Berget Fräckestad
Anna Olivia Gustavsson 1883 Kvickängen,
Ängastugan
Selsendi
Anna Olivia Gustavsson 1883 Kvarnsjötorp Granvik
Anna Otilia 1885 Mases
el Bygget
Sannum
Anna Pendotter 1823 L:a
Skagabygget
Skaga
Anna Persson Kisteberga Svanvik
Anna Rosino Eriksdotter 1820 Nyfallet
el Nyfalla
Skaga
Anna Serefina 1897 Nydal Selsendi
Anna Sigrid Amalia 1904 Sågen
el Krogen
Igelstad
Anna Sofia 1862 Udda
el Gäddekärret
Sannum
Anna Sofia Högelid Prästgårds
Anna Sofia 1879 Helsingtorp,  Skyttatorp “Skyttes” Forsvik
Anna Sofia Carlsdotter 1840 Helsingtorp,  Skyttatorp “Skyttes” Forsvik
Anna Sofia f. Larsdotter 1871 Mon Fräckestad
Anna Sofia Gustafsdotter 1875 Strömsnäs
el Pattkärr
Forsvik
Anna Sofia Jansson f ? 1876 Hulan
1 (Stenkällegården)
Bocksjö
Anna Sofia Johansdotter 1882 Sågen
el Krogen
Igelstad
Anna Sofia Johansdotter 1866 Spänget
Mossängen
Igelstad
Anna Sofia Karlsdotter 1871 Dunders
soldatboställe Nr 156
Igelstad
Anna Sofia Karlsdotter 1859 Dalen,
Dales, Bergklinten
Selsendi
Anna Sofia Karlsdotter 1871 Spetsnäset Forsvik
Anna Sofia Olsson 1897 Svanhults
äng, Änga, Trygga
Svanhult
Anna Sofia Starkenberg 1883 Skyttängen Forsvik
Anna Stina Johansdotter 1848 Enebacken
Nystugan
Bocksjö
Anna Ulrika Natalia 1896 Bodabäcken,
Björks
Svanvik
Anna Wilhelmina 1889 Kärret Bocksjö
Anna Vilhelmina Andersdotter 1882 Dalen Bocksjö
Anna Viola Johansson 1919 Mellanskogen Forsvik
Anna-Greta Pettersdotter 1845 Iglasjötorp
Fiskars
Sannum
Anna-Lisa Andersdotter 1826 Udda
el Gäddekärret
Sannum
Anna-Stina Andersdotter 1826 Orres Sannum
Anne Sofia Svensson 1848 Vitsand Gammelrud
Anne-Mari Melin Melins Svanvik
Anni Elisabeth 1901 Ambergstorp Prästgårds
Anni Regina 1893 Svanhults
affär
Svanhult
Annie 1893 Humlegårdsliden Bocksjö
Annie Alfredsson 1893 Mobäcken Prästgårds
Annie Emilia f Johansdotter 1900 Hulan
1 (Stenkällegården)
Bocksjö
Annie Ingeborg 1893 Dunders
soldatboställe Nr 156
Igelstad
Annie Ingeborg Jonsson 1893 Dunders
soldatboställe Nr 156
Igelstad
Annie Wilhelmina 1894 Hulan
2 (Stenkällegården)
Bocksjö
Annika Åstorpslyckan
Bettys Georgs Klämman
Svanhult
Anton Johansson 1887 Lövbofallet Prästgårds
Arne Kärret
eller Gjerdstorp
Sättra
Arne Karlsson Kanken Åhna
Arne Roger Karlsson Hagalund Gammelrud
Artur Wilhelm Andersson 1890 St.
Udda
Forsvik
Arvid Andersson 1891 Liden Sättra
Arvid Natanael 1903 Bodabäcken,
Björks
Svanvik
Arvid Natanael Andersson 1903 Åstorpslyckan
Bettys Georgs Klämman
Svanhult
Asta Kronsågen Sättra
Asta Birgit Lovisa 1918 Grönberga
el Spjutes el Hagen
Granvik
Astrid 1909 Bolltorp Sättra
Astrid Elisabet “Lisa” 1926 Kullen Sannum
Astrid Helena 1911 Einars Svanhult
Astrid Johansson 1909 Solbacken,
Solbackalyckan
Svanhult
Astrid Karlsson f. Jonsson 1914 Spåndalen
Nedre (Norra)
Bocksjö
Astrid Maria 1914 Hanefjäll Hulta
Astrid Matilda 1910 Ambergstorp Prästgårds
Astrid Natalia Johansson 1907 Mellanskogen Forsvik
August 1882 Mases
el Bygget
Sannum
August Högås;Högsås Sättra
August 1871 Bolltorp Sättra
August  Andersson Mostugan Sannum
August Adamsson 1849 Nygård Sättra
August Andersson 1883 Lilla
Kalföjan, Daniels
Sannum
August Andersson-Dahlman 1871 Enebacken
Nystugan
Bocksjö
August Bergström Bergströms Sättra
August Carlsson 1847 Sörängen Närlunda
August Eriksson 1839 Dalen Bocksjö
August Filipsson 1845 Pellängen Sättra
August Granat Stora
Källebacken
Sannum
August Gustavsson Stenberg 1880 Stenbergs Åhna
August Hellgren 1891 Högelid Prästgårds
August Johansson Hagalund Fräckestad
August Johansson 1855 Nytorp Fräckestad
August Johansson 1867 Basutta-Majas
eller Rättarebäcken
Närlunda
August Kron 1855 Dunders
soldatboställe Nr 156
Igelstad
August Larsson 1866 Ramsekärr Sannum
August Lindström Högelid Åhna
August Nilsson Kron 1855 Mon Fräckestad
August Persson 1859 Mellåsen
el Mellboåsen
Igelstad
August Svansson 1875 Grindstugan Sannum
August Wilhelm 1874 Mases
el Bygget
Sannum
August Vilhelm Isberg 1867 Bostället,
Soldatboställe Nr 151
Igelstad
August Vilhelm Svensson 1874 Fredsberga Sannum
Augusta 1863 Lunnebäck Närlunda
Augusta 1880 Åstorp
eller Nilssons
Svanhult
Augusta 1881 Åtorp Svanhult
Augusta Albertina Johansdotter 1869 Hagalund Selsendi
Augusta Alvida 1875 Enebacken
Nystugan
Bocksjö
Augusta Andersdotter 1864 Erikstorp Igelstad
Augusta Andersson 1878 Slätterna
el Hästhagen
Prästgårds
Augusta Andersson 1879 Spåndalen
Nedre (Norra)
Bocksjö
Augusta Bengtsdotter 1843 Lilla
Lekemofallet
Svanhult
Augusta Charlotta Alexandersdotter 1861 Dunders
soldatboställe Nr 156
Igelstad
Augusta Charlotta Eriksdotter 1855 Östtorp
“Knäppa”
Igelstad
Augusta f.Larsdotter 1865 La.
Uggletorp el Wasses
Hulta
Augusta Gustavsson-Ström Solhem,
Ströms
Sättra
Augusta Hallström 1856 Sundsöjan,
Sundsödjan
Sannum
Augusta Hellström 1856 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Augusta Johannesdotter 1854 Pusser
alt. Bryntes
Hulta
Augusta Johansdotter 1856 Ringa Svanhult
Augusta Johansdotter Äspelund Gammelrud
Augusta Johansson Moliden
Molia
Svanvik
Augusta Karolina Johansdotter Moberg 1862 Svanhults
äng, Änga, Trygga
Svanhult
Augusta Karolina Pettersdotter 1870 Klangatorp Granvik
Augusta Lundberg 1857 Björkelund Gammelrud
Augusta Nilsdotter Kärret
eller Gjerdstorp
Sättra
Augusta Nilsson, g Karlsson 1880 Hammars
eller Johans
Svanhult
Augusta Sofia Johansson 1867 Lillängen Svanhult
Augusta Svensson 1887 Strömsnäs
el Pattkärr
Forsvik
Augustinius Larsson 1883 Fredsberga Sannum
Axel 1859 Lunnebäck,
Albergs
Närlunda
Axel Arvid 1911 Djäknasundet Granvik
Axel Augustsson 1873 Dalen Bocksjö
Axel Bengtsson 1903 Svartebäcken
1:2
Bocksjö
Axel Bernad 1898 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Axel Bernhard 1898 Bodabäcken,
Björks
Svanvik
Axel Bernhard Andersson 1898 Åstorpslyckan
Bettys Georgs Klämman
Svanhult
Axel Einar 1903 Wässhult
el Täppan
Svanvik
Axel Emil 1909 Risnäset Svanvik
Axel Emil Andersson 1882 Einars Svanhult
Axel Fredrik Larsson 1860 Larssons Svanhult
Axel Gotfrid Andersson 1877 Ekebergstorp Hanebäck
Axel Johansson 1900 Högelid Prästgårds
Axel Johansson (3) 1900 Hovet Sättra
Axel Linus 1909 Sågen
el Krogen
Igelstad
Axel Persson Skogatorp
Södra
Hanebäck
Axel Robert Vigrell 1899 Vigrellstugan Selsendi
Axel Valfrid Karlsson 1879 Helsingtorp,  Skyttatorp “Skyttes” Forsvik
Axelina 1866 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Beata Johansdotter 1835 Bostället,
Soldatboställe Nr 151
Igelstad
Beata Lindström Högelid Åhna
Beda Matilda Eriksson 1884 Åtorp Svanhult
Bengt Gunnar 1917 Finnerödjan
Finnarängen
Granvik
Bengt Jonsson Wispås
Soldatboställe nr 159
Svanvik
Bengt Karlsson Mostugan Svanvik
Bengt Valdemar 1927 Åstorp
eller Nilssons
Svanhult
Berit Hult
Södra
Hulta
Berta Andersson 1903 Skolhuset Åhna
Berta Hellgren 1912 Skarpatorp  Skarpes Prästgårds
Berta Johansson 1906 Högelid Prästgårds
Berta Johansson (3) 1906 Hovet Sättra
Berta Kristina 1901 Övre
Finnefallet
Hanebäck
Berta Linnea 1908 Helsingtorp,  Skyttatorp “Skyttes” Forsvik
Berta Linnea Johansson 1910 Mellanskogen Forsvik
Berta Maria 1913 Björkenäs
1:1
Hanebäck
Berta Natalia 1899 Övre
Finnefallet
Hanebäck
Berta Natalia 1899 Nedre
Finnefallet
Hanebäck
Berta Nilsson Kärret
eller Gjerdstorp
Sättra
Berta Viktoria 1898 Källarestugan
el Källarnäset (Stugan)
Bocksjö
Berta Viktoria Andersdotter 1894 Låses,
Låsa-Petters
Svanhult
Berta Viktoria Andersson 1898 Källarestugan
el Källarnäset (Stugan)
Bocksjö
Bertha 1882 Åstorp
eller Nilssons
Svanhult
Bertil Adamsson 1894 Assartorp Sättra
Bertil Andersson 1907 Solhem,
Ströms
Sättra
Bertil Emil Sandviken Skaga
Bertil Granath Svarmans
el Svanmans
Sannum
Bertil Johansson 1907 Solbacken,
Solbackalyckan
Svanhult
Bertil Karlsson 1903 Spåndalen
Nedre (Norra)
Bocksjö
Bertil Lindström Tegelbruket Sättra
Bertil Natanael 1898 Lummedal
el Blomsterhult
Igelstad
Bertil Natanael Andersson 1907 Strömsnäs
el Pattkärr
Forsvik
Bertil Valentin 1898 Flyet  Flyt Selsendi
Bertil Östman Troges
el. Stickershult
Sannum
Betty 1873 Nydal Selsendi
Betty Dorotea f. Staf 1888 Hanefjäll Hulta
Betty f Andersdotter 1873 Skoges
Skogatorp
Hanebäck
Betty Jansson Åstorpslyckan
Bettys Georgs Klämman
Svanhult
Birger Karlsson 1904 Slätterna
el Hästhagen
Prästgårds
Birgitta Linnéa Maria Eriksson 1921 Strömsnäs
el Pattkärr
Forsvik
Birgitta Viola Rolander 1942 Einars Svanhult
Botina 1876 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Brandstedt 1887 Bovikstorp
barack
Hanebäck
Brita Maja Andersdotter 1833 Kyrkogårdsön,
Folke Dahlbergs
Hanebäck
Brita Stina Petersdotter 1835 Bodabäcken,
Björks
Svanvik
Britt Sara Alice Svensson 1931 Björkliden
Klinttorp 1:2
Hanebäck
Britta Andersdotter 1833 Kvickängen,
Ängastugan
Selsendi
Britta Blomqvist Hökabron Sannum
Britta Cajsa Isaksdotter 1814 Svenstorp Skaga
Britta Ingrid Sofia Jonsson 1920 Hammarnäset Svanvik
Britta Johanna Olofsdotter 1836 Jordan Sannum
Britta Johanna Olofsdotter 1836 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Britta Karlsson Hult
Södra
Hulta
Britta L Johansdotter 1838 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Britta Maja Andersdotter 1824 Sundsöjan,
Sundsödjan
Sannum
Britta Maja Eriksdotter 1839 Krösarödjan Prästgårds
Britta Maja Jansdotter 1830 Mobäcken Prästgårds
Britta Maja Olofsdotter 1814 Mases
el Bygget
Sannum
Britta Stina Johansdotter 1835 Åtorp Svanhult
Britta Stina Johansson 1835 Troges
el. Stickershult
Sannum
Bror Ernst 1879 Risnäset Svanvik
Bror Ernst Gustavsson 1877 Färjatorp Forsvik
Bror Gustafsson 1914 Grindstugan Sannum
Bror Hellgren 1885 Skarpatorp  Skarpes Prästgårds
Bror Henning 1913 Wikängen Forsvik
Bror Henning Johansson 1871 Bränningen Sannum
Bror Henning Pettersson 1875 Stora
Kalföjan
Sannum
Bror Oskar 1872 Mostugan Sannum
Bror Svensson 1871 Grindstugan Sannum
Bror Wiktor Johansson 1876 Wikängen Forsvik
Bror Vitor 1873 Troges
el. Stickershult
Sannum
Cajsa Johnsdotter 1822 Gråberga
Dagsverkstorp
Sannum
Cajsa Lotta Andersdotter 1828 Lunnebäck,
Råbacken
Närlunda
Cajsa Stina Andersdotter 1831 Mostugan Sannum
Carl Alfred 1867 Jordan Sannum
Carl Alfred Adamsson 1861 Larssons Svanhult
Carl Andersson Raltås
Kattås
Sättra
Carl August 1885 Sågen
el Krogen
Igelstad
Carl August 1869 Sörängen Närlunda
Carl August Carlsson 1863 Erikstorp Igelstad
Carl Carlsson 1828 Sundsöjan,
Sundsödjan
Sannum
Carl Carlsson 1846 Mases
el Bygget
Sannum
Carl Efraim 1895 Lummedal
el Blomsterhult
Igelstad
Carl Emil Johansson 1860 Bränningen Sannum
Carl Gustav Gustavsson 1891 Fallet
eller Falla
Skaga
Carl Gustavsson 1853 Sjöfallet Selsendi
Carl Henning 1870 Berget Fräckestad
Carl Jakobsson Ring 1836 Ringa Svanhult
Carl Johan 1866 Mases
el Bygget
Sannum
Carl Johan Andersson 1867 Lilla
Kalföjan, Daniels
Sannum
Carl Johan Andersson 1845 Hammars
eller Johans
Svanhult
Carl Johan Emil 1890 Ringa Svanhult
Carl Johan Johansson 1829 Bränningen Sannum
Carl Johan Johansson 1858 Spänget,
Daniels,  Kulan,  Lövåsen
Närlunda
Carl Larsson 1804 Ramsekärr Sannum
Carl Oscar Augustsson 1870 Lummedal
el Blomsterhult
Igelstad
Carl Oscar Johansson 1894 St.
Skottatorp  Skottes
Prästgårds
Carl Svensson 1829 Grindstugan Sannum
Carl Theodor Adamsson 1885 Larssons Svanhult
Carl Viktor 1867 Svanhults
kvarn
Svanhult
Carl Viktor 1868 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Carl Wilhelm 1870 Troges
el. Stickershult
Sannum
Carl Vilhelm Pettersson 1872 Stora
Kalföjan
Sannum
Carlotta Fallet Svanvik
Carolina 1835 Lurn,
Hästhagen
Sannum
Carolina “Lina” 1863 Fallastugan
(Mölla)
Sannum
Carolina Wilhelmina Eriksdotter 1862 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Carolina Wilhelmina Johansdotter 1872 Berget Fräckestad
Catrina 1789 Wispås
Soldatboställe nr 159
Svanvik
Catrina Nilsdotter Wispås
Soldatboställe nr 159
Svanvik
Charlotta Adéle Nilsson, f Gustafsdotter 1840 Åsa,
Friskelstorp
Svanhult
Charlotta Andersson Gustavsberg Sannum
Charlotta Hedström 1832 Haviken Igelstad
Charlotta Jansdotter 1876 Hemmet Hulta
Charlotta Johansdotter 1824 Grindstugan Sannum
Charlotta Johansdotter ? 1876 Sågen
1:1 Sågaretorp
Bocksjö
Charlotta Johansson 1877 Fallet
Ängafallet
Sättra
Charlotta Sjöberg 1868 Grens
Soldatboställe nr 162 Soffies
Selsendi
Charolina Magnusdotter 1842 Pellängen Sättra
Christina Hult
Norra
Hulta
Christina Pettersson 1867 Grindstugan Sannum
Christoffer Johansson 1825 Ängåsen Sannum
Kvarnstugan Skaga
Kvarnstugan Skaga
Clara Charlotta Johansdotter 1852 Fredsberga Sannum
Clara Gustafva Jansdotter 1838 Berget Fräckestad
Clara Petersdotter 1842 Sörbäcken Igelstad
Clara Sofia Lunnebäck Närlunda
Clas-Inge Fredriksberg Svanvik
Dagmar Sjöberg Mossen
(västra)
Sättra
Dagny Eriksson Skyttängen Forsvik
Daniel Johansson Spänget,
Daniels,  Kulan,  Lövåsen
Närlunda
Daniel Pettersson Lunnebäck,
Råbacken
Närlunda
David 1896 Bäckastugan Fräckestad
David Kärret
eller Gjerdstorp
Sättra
David Östra
Edet
Sättra
David Johansson Bissåsen,
Bisshult
Skaga
David Konrad 1910 Ramsekärr Sannum
David Larsson Hulan
el Dalen
Åhna
David Laurentius 1892 Nytorp Svanvik
David Laurentius 1892 Nytorp Svanvik
David Ludvigsson 1894 Trufan;
Truven; Truva
Sättra
David Ludvigsson 1894 Äspedalen
(Espedalen)
Sättra
David Olof 1920 Lindsberg Hulta
David Stark 1904 Ekeberget Hanebäck
Dorotea Johansdotter 1865 Svanhults
äng, Änga, Trygga
Svanhult
Dorotea Maria 1896 Nybygget
Stena
Fräckestad
Dorothea (Thea) Lindström 1892 Tegelbruket Sättra
Dorothea Persson Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Ebba Melins Svanvik
Ebba Dagmar Ingeborg 1897 Sjöfallet
el Stegelsviken
Igelstad
Ebba Maria 1890 Larssons Svanhult
Ebba Viola Margaretha Andersson 1914 Strömsnäs
el Pattkärr
Forsvik
Eda Elisabet Starkenberg 1900 Skyttängen Forsvik
Eda Eufrosine f. Gustavsson 1892 Lindsberg Hulta
Edit 1904 Bolltorp Sättra
Edit 1905 Bolltorp Sättra
Edit Melins Svanvik
Edit Anna Ingeborg Johansson 1895 Solbacken,
Solbackalyckan
Svanhult
Edit Kristina 1903 Enebacken
Nystugan
Bocksjö
Edit Linnea 1917 Hanefjäll Hulta
Edit Maria Andersson 1906 Frestaretorp-
Frestars
Granvik
Edla Charlotta 1917 Sågen
1:1 Sågaretorp
Bocksjö
Edla f.Magnusson (1) 1893 Hovet Sättra
Edla Kristina f Persson 1879 Ekebergstorp Hanebäck
Edla Sofia Andersson 1905 Strömsnäs
el Pattkärr
Forsvik
Edla Svensson Hökabron Sannum
Edla Westberg 1902 Norra
Kvarntorp Westbergs
Prästgårds
Edvard Severin Vigrell 1894 Vigrellstugan Selsendi
Edvin Esplund Nygård Sättra
Edvin Gustavsson Stenbäcken Sättra
Edvin Linus Andersson 1885 Djäknasundet Granvik
Edvin Svensson 1902 Åsa,
Friskelstorp
Svanhult
Egne (Einar) Valentin 1897 Svanhults
affär
Svanhult
Egne (Einar) Valentin 1897 Einars Svanhult
Egon Johannes Andersson 1833 Nydal Selsendi
Einar 1895 Svanhults
äng, Änga, Trygga
Svanhult
Einar Jakobsson (1) 1892 Hovet Sättra
Einar Joel 1899 Klangatorp Granvik
Eivor Gustafsson 1909 Östra
Edet
Sättra
Eivor Gustavsson 1909 Spekeläggen Sättra
Eivor Irene Johansson 1930 Mellanskogen Forsvik
Eivor Linnea 1909 Kvickängen,
Ängastugan
Selsendi
Eivor Linnea 1909 Kvarnsjötorp Granvik
Elin 1885 Bolltorp Sättra
Elin 1902 Bolltorp Sättra
Elin Anderson Hamburg Skaga
Elin Augusta f. Pettersson 1890 Nytorp Svanvik
Elin Fransson Färjatorp Forsvik
Elin Gustavsson Assartorp Sättra
Elin Josefina f.Larsson 1892 Lekemon Hulta
Elin Karolina Johansson 1902 Gärdstorp Bocksjö
Elin Maria 1905 Wässhult
el Täppan
Svanvik
Elin Maria Larsson 1896 Övralid
(Svanströms)
Sannum
Elin Theodora 1876 Mases
el Bygget
Sannum
Elin Valborg Linnéa 1918 Lekemon Hulta
Elin Viktoria Stenåsen Fräckestad
Elin Yngwe Sandstugan
el Sandtorpet
Sannum
Elis Nilsson Kroon 1863 Ambergstorp Prästgårds
Elisa Sofia Johansdotter 1858 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Elisabet Åstorp
eller Nilssons
Svanhult
Elisabet Johansson Lövbofallet Prästgårds
Elisabeth Fransson Färjatorp Forsvik
Ella Karolina Johansson 1918 Dalen Bocksjö
Ellen 1887 Östtorp
“Knäppa”
Igelstad
Ellen Alfhilda Eriksson, g Andersson 1880 Sörgården
eller  Alfreds
Svanhult
Ellen Augusta Sjöstedt 1879 Lunden Fräckestad
Ellen Axelina 1887 Sörfalla Svanvik
Ellen Axelina Starkenberg 1895 Skyttängen Forsvik
Ellen Elin Johansson 1881 Bränningen Sannum
Ellen Gustavsson 1904 La.
Skottatorp el. Grepplabacken
Prästgårds
Ellen Ingeborg Mars 1905 Gastängen
Marsa
Selsendi
Ellen Johansson Kronsågen Sättra
Ellen Johansson Sjömarken Sättra
Ellen Linnéa Andersson, f Eriksson 1880 Sörgården
Jakobs
Svanhult
Ellen Magnusson 1893 Östra
Edet
Sättra
Ellen Maria 1877 Helsingtorp,  Skyttatorp “Skyttes” Forsvik
Ellen Maria Persson 1896 Svanhults
äng, Änga, Trygga
Svanhult
Ellen Paulina 1889 St.
Udda
Forsvik
Ellen Sofia f. Andersson St.
Udda
Forsvik
Elna Kärret
eller Gjerdstorp
Sättra
Elna 1898 Orretorp Bocksjö
Elna Dorotera f.Eriksson 1890 Grönberga
el Spjutes el Hagen
Granvik
Elna Kristina Svensson 1909 Hanebäcken,
Hanebäckstorp
Hanebäck
Elna Marianne 1928 Grönberga
el Spjutes el Hagen
Granvik
Elsa Kärret
eller Gjerdstorp
Sättra
Elsa Andersson Ormås Sättra
Elsa Andersson 1918 Bocksjömon
1:9 Stigmansgården
Bocksjö
Elsa Karlsson Bygget
el Nybygget
Åhna
Elsa Karolina 1914 Wikängen Forsvik
Elsa Linea 1907 Vigrellstugan Selsendi
Elsa Linnéa 1914 Sörgården
eller  Alfreds
Svanhult
Elsa Margareta 1909 Lunden Fräckestad
Elsa Natalia Elvira 1904 Kroksjötorp,
Krokakarls
Selsendi
Elsa Sofia Ingegärd 1919 Nytorp Svanvik
Elsa Svensson 1907 Åsa,
Friskelstorp
Svanhult
Elsa Valborg 1916 Ramsekärr Sannum
Elsa Vilhelmina Ingeborg 1916 Hyttehamn Granvik
Elsa Viola Margareta Johansson 1920 Sjöhamn Åhna
Elsie Maria Alice 1930 Lillängen Svanhult
Elvira Linnéa Viktorsson 1902 Ringa Svanhult
Emil  Karlsson Lurn,
Hästhagen
Sannum
Emil Johansson 1883 Vispås Sättra
Emma 1854 Risnäset Svanvik
Emma Andersson 1898 Bränningen Sannum
Emma Andersson Kvarntorp Prästgårds
Emma Charlotta Hall 1867 Hammarnäset Svanvik
Emma Christina Johansdotter 1868 Berget Fräckestad
Emma Fredrika Johansdotter 1857 Källdalen Hulta
Emma Josefina 1886 Klinten Hanebäck
Emma Kristina 1868 Bostället,
Soldatboställe Nr 151
Igelstad
Emma Kristina 1894 Kärret Bocksjö
Emma Kristina Dahlberg 1874 Ekebergstorp Hanebäck
Emma Lovisa Andersson 1877 Lilla
Kalföjan, Daniels
Sannum
Emma Persdotter Billås Svanvik
Emma Sofia Gustavsson 1863 Färjatorp Forsvik
Emma Sofia Jansson f. Karlsdotter 1857 Pelemon
Rickards
Selsendi
Emmy Lindström, Wessborg Tegelbruket Sättra
Enk Carl Larsson 1804 Sörängen Närlunda
Enoch Ericsson 1849 La.
Skottatorp el. Grepplabacken
Prästgårds
Enock Eriksson 1825 Berget Fräckestad
Enock Håkansson 1813 Sjöfallet Skaga
Enok Eriksson 1849 Dammfallet Fräckestad
Erhard 1879 Nydal Selsendi
Erhard Albanus Andersson 1891 Sörgården
eller  Alfreds
Svanhult
Eri Gustav Odén 1845 Oda,
Odéns
Närlunda
Eric G Augustsson Skarpatorp  Skarpes Prästgårds
Eric Håkansson 1795 Berget Fräckestad
Eric Nilsson 1827 Mobäcken Prästgårds
Erik Berget
Soldatboställe nr 169
Sättra
Erik Nygård Sättra
Erik Alvar Andersson 1905 Nolgården Svanhult
Erik Andersson Övre
Finnefallet
Hanebäck
Erik Andersson Nedre
Finnefallet
Hanebäck
Erik Arvidsson 1909 Skogatorp
Norra
Hanebäck
Erik August Andersson 1849 Östtorp
“Knäppa”
Igelstad
Erik August Johansson 1844 Korsvägen Fräckestad
Erik Axel Klein 1914 Lindhytterne
Soldatboställe nr 155
Hulta
Erik Bengtsson Stadig 1666 Wispås
Soldatboställe nr 159
Svanvik
Erik Bertil 1902 Kroksjötorp,
Krokakarls
Selsendi
Erik Elion 1900 Dalen,
Dales, Bergklinten
Selsendi
Erik Eriksson Baskatorp
el Bergfallet
Sannum
Erik Eriksson 1896 Råkärr
Södra,  Klasa, Åtkärr
Skaga
Erik Eriksson 1829 Långåsen Skaga
Erik Eriksson 1832 Svanhults
kvarn
Svanhult
Erik Fransson Färjatorp Forsvik
Erik Gerion Säll 1891 Sälltorp
Soldatboställe nr 154
Selsendi
Erik Gustaf Johansson 1866 Solbacken,
Solbackalyckan
Svanhult
Erik Gustav Eriksson Björk 1836 Kvickängen,
Ängastugan
Selsendi
Erik Gustav Isaksson 1844 Skarpatorp  Skarpes Prästgårds
Erik Gustav Johannes Ås 1927 Strömsnäs
el Pattkärr
Forsvik
Erik Henrik 1909 Skoges
Skogatorp
Hanebäck
Erik Hjalmar 1895 Sågen
el Krogen
Igelstad
Erik Johan Andersson 1856 Masåna Igelstad
Erik Johan Andersson 1860 Råkärr
Norra
Skaga
Erik Johan Andersson (Andreasson) 1847 Svanhults
äng, Änga, Trygga
Svanhult
Erik Johan Johansson 1861 Djupviken Skaga
Erik Johan Johansson 1843 Bodabäcken,
Björks
Svanvik
Erik Jonsson 1855 Larstorp Sättra
Erik Karlsson 1845 Risnäset Svanvik
Erik Larsson 1842 Ramsekärr Sannum
Erik Larsson 1820 Mostugan Sannum
Erik Lindström Tegelbruket Sättra
Erik Linus Holger 1921 Djäknasundet Granvik
Erik Markus 1917 Lindsberg Hulta
Erik Martin 1899 Ambergstorp Prästgårds
Erik Neldin 1903 Orretorp Bocksjö
Erik Nilsson 1839 Åstorp
eller Nilssons
Svanhult
Erik Olof Nilsson 1915 Åstorp
eller Nilssons
Svanhult
Erik Olofsson 1845 Helsingtorp,  Skyttatorp “Skyttes” Forsvik
Erik Pettersson Västra
Edet
Sättra
Erik Samuel 1915 Åsa,
Friskelstorp
Svanhult
Erik Sandell Iglasjötorp
Fiskars
Sannum
Erik Valfrid Johansson 1891 Dammen Hulta
Erik Yngve 1917 Sälltorp
Soldatboställe nr 154
Selsendi
Erika Johanna Johansdotter 1824 Jordan Sannum
Erika Stina Olofsdotter 1800 Bråtafallet Sannum
Erk Gustaf Evert 1909 Risnäset Svanvik
Erland Johansson Brännhult Sättra
Erna Daga Katerina Palm 1904 Hammarnäset Svanvik
Ernst Albin Andersson 1899 Frestaretorp-
Frestars
Granvik
Ernst Alfred 1898 Sörfalla Svanvik
Ernst Bengt Lennart Larsson 1927 Övre
Finnefallet
Hanebäck
Ernst Bengt Lennart Larsson 1927 Nedre
Finnefallet
Hanebäck
Ernst Fridolf Johansson 1888 Stenåsen Fräckestad
Ernst Olofsson Sjöfallet Selsendi
Ernst Teodor 1886 Sjötorp Svanvik
Eskil Valdemar 1898 Solbacken,
Solbackalyckan
Svanhult
Ester 1911 Bolltorp Sättra
Ester Melins Svanvik
Ester Fallet Svanvik
Ester Alvida 1895 Nordtorp Selsendi
Ester Anderson 1895 Liden Sättra
Ester Andersson Svanhults
äng, Änga, Trygga
Svanhult
Ester Andersson 1897 Bengtstorp Bocksjö
Ester Arvida Karlsson 1897 Pusser
alt. Bryntes
Hulta
Ester Dorotea 1903 Dalen,
Dales, Bergklinten
Selsendi
Ester Eulina 1915 Helsingtorp,  Skyttatorp “Skyttes” Forsvik
Ester född Johansson 1897 Mostugan Svanvik
Ester Johansson 1889 Bodabäcken,
Björks
Svanvik
Ester Larsson 1904 Björkebacken Sättra
Ester Laura Elisabet 1894 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Ester Lindström Sjöhamn Åhna
Ester Margareta 1923 Bäckastugan Fräckestad
Ester Natalia 1903 Pellemon
Karla
Selsendi
Ester Natalia Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Ester OtiliaStarkenberg 1892 Skyttängen Forsvik
Ester Wilhelmina Ingeborg Johansdotter 1873 Berget Fräckestad
Eva Birgit Signhild 1930 Djäknetorp Granvik
Eva Carlsdotter 1844 Mases
el Bygget
Sannum
Eva Christina Evertsson 1963 Nolgården Svanhult
Eva Elisabet Håkansson 1890 Risnäset Svanvik
Eva Gunilla Johansson 1945 Hanebäcken,
Hanebäckstorp
Hanebäck
Eva Maria Johansson 1917 Mellanskogen Forsvik
Eva Svensson 1844 Fredsberga Sannum
Evalda f. Larsson 1892 Finnerödjan
Finnarängen
Granvik
Evert 1915 St.
Udda
Forsvik
Evert Alfredo Hägg 1904 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Evert Johansson Skeppsviken Granvik
Evert Lindström Tegelbruket Sättra
Evert Möll 1915 Mölls,
Bölet arbetarbostad
Granvik
Evert Paul 1929 Åsa,
Friskelstorp
Svanhult
Evy 1921 St.
Udda
Forsvik
Filip Alsten 1906 Svanhults
kvarn
Svanhult
Filip Alsten 1906 Åstrands
eller Kopparhults kvarn
Svanhult
Fina 1868 Bolltorp Sättra
Folke Anders Höglund 1914 Fräckestad
kvarn
Fräckestad
Folke Andersson Råll Prästgårds
Folke Edvard Persson 1915 Nytorp Svanvik
Folke Persson 1916 Sågen
el Krogen
Igelstad
Fr V Särén 1909 Stenåsen Bocksjö
Frans 1867 Åstrands
eller Kopparhults kvarn
Svanhult
Frans Adolf 1870 Sörgården
eller  Alfreds
Svanhult
Frans Alberg Lunnebäck,
Albergs
Närlunda
Frans Alfred Forsman Björkelund
Låsastan
Hulta
Frans Andersson 1863 Norra
Kvarntorp Westbergs
Prästgårds
Frans August Björk 1860 Bodabäcken,
Björks
Svanvik
Frans Edvard 1880 Slätterna
el Hästhagen
Prästgårds
Frans Edvard 1892 Sörfalla Svanvik
Frans Edvard Persson 1892 Nytorp Svanvik
Frans Edvin Edström 1866 Nybygget
Stena
Fräckestad
Frans Elis Johansson 1875 Berget Fräckestad
Frans Eriksson 1872 Mossen    Österskogen Sättra
Frans Eriksson 1861 Grönberga
el Spjutes el Hagen
Granvik
Frans Gunnar 1894 Dalen,
Dales, Bergklinten
Selsendi
Frans Hugo Karlsson 1906 Pellemon
Karla
Selsendi
Frans i Mossen Västra
Edet
Sättra
Frans Johansson Nyhemmanet
el Sjöberg
Sannum
Frans Johansson 1873 Basutta-Majas
eller Rättarebäcken
Närlunda
Frans Josef Hägg 1881 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Frans Larsson (2) Hovet Sättra
Frans Lidström 1868 Nystugan Gammelrud
Frans Ludvig Gustavsson 1872 Sörbäcken Igelstad
Frans Oscar Johansson 1867 Ambergstorp Prästgårds
Frans Oscar Stenman 1863 Krösarödjan Prästgårds
Frans Oskar 1876 Gråberga
Dagsverkstorp
Sannum
Frans Oskar 1879 Mases
el Bygget
Sannum
Tegelbruket Sättra
Frans Oskar 1874 Nedre
Liden eller Isaka
Svanhult
Frans Oskar Andersson 1874 Strömsnäs
el Pattkärr
Forsvik
Frans Oskar Borg 1884 Bråten Skaga
Frans Oskar Johansson 1876 Kullen Sannum
Frans Oskar Karlsson Runsten 1864 Grens
Soldatboställe nr 162 Soffies
Selsendi
Frans Oskar Larsson 1885 Fredsberga Sannum
Tegelbruket Sättra
Frans Oskar Stråle 1846 Äspelund Fräckestad
Frans Oskar Svensson 1879 Fredsberga Sannum
Frans Oskar Vigrell 1897 Vigrellstugan Selsendi
Frans Persson Västra
Edet
Sättra
Frans Pettersson Assartorp Sättra
Frans Rikard Persson 1886 Pelemon
Rickards
Selsendi
Frans Severin 1897 Spänget
Mossängen
Igelstad
Frans Teodor Andersson 1867 Klangatorp Granvik
Frans Viktor Karlsson 1887 Grönberga
el Spjutes el Hagen
Granvik
Frans Vilhelm Johansson 1887 Bränningen Sannum
Frans Yngve 1876 Lilla
Kalföjan, Daniels
Sannum
Fredrika Johansdotter 1848 Nordåsen Selsendi
Fredrika Sofia Eriksdotter 1865 Berget Fräckestad
Frida Charlotta 1876 Risnäset Svanvik
Frida Hellgren 1885 Högelid Prästgårds
Bäckastugan Sättra
Bäckastugan Sättra
Frida Johansson Bissåsen,
Bisshult
Skaga
Frida Karlsson Lilla
Källebacken el Skura
Sannum
Frits Alfred Konrad 1890 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Fritz Oskar 1911 Åsa,
Friskelstorp
Svanhult
Gerda Berget
Soldatboställe nr 169
Sättra
Gerda Kärret
eller Gjerdstorp
Sättra
Gerda 1867 Nydal Selsendi
Gerda Andersdotter 1867 Nydal Selsendi
Gerda Andersson 1890 Råll Prästgårds
Gerda Elisabeth 1907 Skoges
Skogatorp
Hanebäck
Gerda Frida Johansson 1892 Fräckestad
Missionhus
Fräckestad
Gerda Karlsson 1892 Äspedalen
(Espedalen)
Sättra
Gerda Karlsson 1894 Brännhult Sättra
Gerda Ludvigsson 1894 Assartorp Sättra
Gerda Wilhelmina Andersson 1897 Masåna Igelstad
Gerdni Ann-Marie Melin 1931 Hammarnäset Svanvik
Gerhard Hjalmar Jonsson 1899 Dunders
soldatboställe Nr 156
Igelstad
Gerhard Larsson 1897 Äspedalen
(Espedalen)
Sättra
Gerhard Larsson 1897 Västra
Edet
Sättra
Geron Säll Bro
eller Jordbron
Svanvik
Gertrud Maria 1899 Nytorp Fräckestad
Gertrud Matilda Rocklund 1900 Hammarnäset Svanvik
Gertrud Melin Melins Svanvik
Gertrud Persson Perstorp,
Persbo
Sättra
Gertrud Persson 1899 Nolängen Sättra
Gertrud Sofia Andersson 1901 Källarestugan
el Källarnäset (Stugan)
Bocksjö
Gottfrid Andersson (4) 1884 Hovet Sättra
Greta Högås;Högsås Sättra
Lindsberg Hulta
Greta Melins Svanvik
Greta Blomqvist Svanhults
affär
Svanhult
Greta Gustavsson 1908 La.
Skottatorp el. Grepplabacken
Prästgårds
Greta Karlsdotter 1831 Grindstugan
el Myraka
Forsvik
Greta Karlsson 1900 Brännhult Sättra
Lindsberg Hulta
Greta Paulsson Perstorp Skaga
Greta Pehrsdotter 1799 Sörängen Närlunda
Gullan Melins Svanvik
Gulli Möll 1897 Mölls,
Bölet arbetarbostad
Granvik
Gun Östman Gullsjön Svanvik
Gunborg Hellgren Skarpatorp  Skarpes Prästgårds
Gunborg Kristina 1925 Björkenäs
1:1
Hanebäck
Gunborg Kristina Johansson 1904 Mellanskogen Forsvik
Gunborg Larsson 1906 Äspedalen
(Espedalen)
Sättra
Gunborg Larsson 1906 Västra
Edet
Sättra
Hanebygget Hulta
Hanebygget Hulta
Hanebygget Hulta
Gunborg Maria Hellgren 1920 Övralid
(Svanströms)
Sannum
Gun-Britt Fredriksberg Svanvik
Gun-Britt Johansson, g Jonsson 1938 Solbacken,
Solbackalyckan
Svanhult
Gunbritt Linnea 1930 Mellanskogen Forsvik
Gunhild Dagmar Johansson 1900 Solbacken,
Solbackalyckan
Svanhult
Gunhild Elisabet f Hellgren 1909 Larssons Svanhult
Gunhild Hellgren 1909 Skarpatorp  Skarpes Prästgårds
Gunnar Kärret
eller Gjerdstorp
Sättra
Gunnar Andreas Eriksson 1889 Björkliden
Klinttorp 1:2
Hanebäck
La
Uggletorp el Wasses
Hulta
La
Uggletorp el Wasses
Hulta
La
Uggletorp el Wasses
Hulta
Gunnar Bertil 1923 Åstorp
eller Nilssons
Svanhult
La
Uggletorp el Wasses
Hulta
Gunnar Fridolf 1922 Djäknetorp Granvik
Gunnar Helge 1922 Pelemon
Albins
Selsendi
Gunnar Holmberg Kärret Bocksjö
Gunnar Johansson (2) 1893 Hovet Sättra
Gunnar Lindström Sjöhamn Åhna
Gunnar Severin 1894 St.
Udda
Forsvik
Gunnar Valdemar 1911 Sågen
el Krogen
Igelstad
Gunnar Verner Johansson 1896 Lillängen Svanhult
Gunvor Margareta 1923 Nytorp Svanvik
Gusav Verner 1898 Hagalund,
Svennings, Vikmans
Närlunda
Gusta Erik 1920 Bäckastugan Fräckestad
Gusta Karlsson 1885 Nybygget Skaga
Gustaf 1881 Bolltorp Sättra
Gustaf Adolf 1881 Risnäset Svanvik
Gustaf Adolf Boström 1869 Åsa,
Friskelstorp
Svanhult
Gustaf Adolf Gustafsson 1882 Åsa,
Friskelstorp
Svanhult
Gustaf Berhard Melker Melin 1921 Hammarnäset Svanvik
Gustaf Bernhard Andersson 1886 Sörgården
Jakobs
Svanhult
Gustaf Persson Kisteberga Svanvik
Gustaf Ros 1848 Sjötorp Svanvik
Gustaf Sigfrid 1917 Svanhults
äng, Änga, Trygga
Svanhult
Gustaf Uno 1897 Larssons Svanhult
Gustafa Wilhelmina Gustafsdotter 1873 Kullen Sannum
Gustav 1864 Färgars,
Stampen, Knipes, Engbergs
Sannum
Gustav Tegelbruket Sättra
Gustav Fallet Svanvik
Gustav Adolf 1918 Djäknetorp Granvik
Gustav Adolf Broström 1869 Brotorp Hulta
Gustav Adolf Dalin 1877 Dalen Bocksjö
Gustav Adolf Karlsson 1891 Bäckastugan Fräckestad
Gustav Albert Svensson 1864 La.
Uggletorp el Wasses
Hulta
Gustav Alfred Andersson 1896 Källarestugan
el Källarnäset (Stugan)
Bocksjö
Gustav Algot Eriksson 1878 Herrängen Hulta
Gustav Andersson 1871 Slätterna
el Hästhagen
Prästgårds
Gustav Andersson 1881 Sörhulta
Gällsjötorp
Sättra
Gustav Arvid 1901 Kroksjötorp,
Krokakarls
Selsendi
Gustav Augustsson 1882 Pellängen Sättra
Gustav Birger Karlsson 1872 Övre
Finnefallet
Hanebäck
Gustav Emil 1898 Erikstorp Igelstad
Gustav Emil 1891 Sågen
el Krogen
Igelstad
Gustav Emil Karlsson 1898 Gärdstorp Bocksjö
Gustav Emil Olsson 1880 Risnäset Svanvik
Gustav Emil Olsson 1880 Risnäset Svanvik
Gustav Erik 1920 Nytorp Fräckestad
Gustav Evert 1905 Övre
Finnefallet
Hanebäck
Gustav Evert 1905 Nedre
Finnefallet
Hanebäck
Gustav Halvdan Sigvard 1907 Kroksjötorp,
Krokakarls
Selsendi
Gustav Hellgren 1916 Skarpatorp  Skarpes Prästgårds
Gustav Holger Mars 1910 Gastängen
Marsa
Selsendi
Gustav Johansson Roligheten Sannum
Gustav Johansson 1839 Ambergstorp Prästgårds
Gustav Johansson 1822 L:a
Skagabygget
Skaga
Gustav Johansson Filipstorp
Felpesa
Sättra
Gustav Johansson Pellängen Sättra
Gustav Johansson Skeppsviken Granvik
Gustav Julius 1889 Dalen,
Dales, Bergklinten
Selsendi
Gustav Karlsson 1867 Spåndalen
Nedre (Norra)
Bocksjö
Gustav Klein 1823 Lindsberg Hulta
Gustav Ljungvist 1884 Kvickängen,
Ängastugan
Selsendi
Gustav Melin Melins Svanvik
Pelemon
Albins
Selsendi
Gustav Paul 1889 Sörfalla Svanvik
Gustav Paul Kron 1906 Ambergstorp Prästgårds
Gustav Persson Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Gustav Rickard 1905 Nytorp Fräckestad
Gustav Sanfrid Andersson 1886 Lilla
Kalföjan, Daniels
Sannum
Gustav Valfrid Gustavsson 1880 Lindsberg Hulta
Gustav Verner Andersson 1888 Frestaretorp-
Frestars
Granvik
Gustav Vilhelm Johansson 1906 Hanebäcken,
Hanebäckstorp
Hanebäck
Gustava Melins Svanvik
Gustava Carlsdotter 1835 Liden Sannum
Gustava Johansdotter 1844 Mases
el Bygget
Sannum
Gustava Wilhelmina Gustavsdotter 1873 Ambergstorp Prästgårds
Gustavia Sofia Johansson Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Gustavsson Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Göran Gideon Sandén 1896 Brotorp Hulta
Göran Valentin 1894 Svanhults
äng, Änga, Trygga
Svanhult
Gösta Carshult 1903 Skolhuset Åhna
Gösta Granat 1910 Kleven
(Klefen)
Sättra
Gösta Gustafsson 1908 Östra
Edet
Sättra
Kroksjötorp,
Krokakarls
Selsendi
Gösta Gustavsson 1908 Spekeläggen Sättra
Gösta Ingemar 1941 Dalen Bocksjö
Göta Elisabet ? St.
Udda
Forsvik
Göte Anders Albin 1926 Klinten Hanebäck
Göte Larsson Larssons Svanhult
H Fredrik Hägg Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Hally Johansson 1889 Bygget Skaga
Halvar Nils Anders Julius 1914 Hyttehamn Granvik
Hanna Andersson Granbacken,
Lilla Valtret
Prästgårds
Hanna Dagmar Johansson 1910 Tingsjötorp Selsendi
Hanna Dorotea 1915 Pellemon
Karla
Selsendi
Hanna Elisabet f.Eriksson 1888 Djäknasundet Granvik
Hanna Elisabeth 1910 Ekebergstorp Hanebäck
Hanna Gustavsson Stenbäcken Sättra
Hanna Ingrid 1918 Dalen Bocksjö
Hanna Kristina 1905 Svanhults
affär
Svanhult
Hanna Linnéa 1901 Ringa Svanhult
Nydal Selsendi
Hanna Maria 1922 Sörgården
eller  Alfreds
Svanhult
Hanna Maria 1878 Kyrkogårdsön,
Folke Dahlbergs
Hanebäck
Hanna Natalia 1885 Risnäset Svanvik
Hanna Nilsson Kärret
eller Gjerdstorp
Sättra
Hanna Viktoria 1911 Kroksjötorp,
Krokakarls
Selsendi
Hanni Maria Svensson 1896 Klinten Hanebäck
Harald Blomqvist Svanhults
affär
Svanhult
Harina 1891 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Harry Cederberg 1902 Bocksjö
kvarn Kvarntorp
Bocksjö
Harry Eriksson Dalen Selsendi
Harry Johansson 1904 Bygget Skaga
Harry Karlsson Mostugan Svanvik
Hedda Charlotta Johansdotter 1849 Hammars
eller Johans
Svanhult
Hedvig Maria Elisabet 1915 Åtorp Svanhult
Hedvig Pettersdotter 1858 Flyet  Flyt Selsendi
Hedvig Sofia 1891 Lille
Udden el Finnknulten
Forsvik
Helfrid Kärret
eller Gjerdstorp
Sättra
Helga Cecilia 1908 Åtorp Svanhult
Helga Elisabeth Ingeborg 1901 Risnäset Svanvik
Helga Ingeborg 1897 St.
Udda
Forsvik
Kvickängen,
Ängastugan
Selsendi
Helga Maria Andersson 1891 Sörgården
Jakobs
Svanhult
Helga Maria Johansson f Pettersson 1910 Lillängen Svanhult
Helga Sofia f.Klein 1881 Herrängen Hulta
Helga Vilhelmina 1894 Nytorp Svanvik
Helge Lennart 1919 Pelleviken Selsendi
Grens
Soldatboställe nr 162 Soffies
Selsendi
Helge Oscar Vitalis 1913 Sågen
el Krogen
Igelstad
Helmi Alrida Mars 1912 Gastängen
Marsa
Selsendi
Henning Högelid Prästgårds
Henning 1884 Holmkvistens Svanvik
Henning Albert 1875 Bostället,
Soldatboställe Nr 151
Igelstad
Henning Albert Alsten 1877 Svanhults
kvarn
Svanhult
Henning Albert Alsten 1877 Åstrands
eller Kopparhults kvarn
Svanhult
Henning Albert Jonsson 1861 Dunders
soldatboställe Nr 156
Igelstad
Henning Alfredsson 1874 Mobäcken Prästgårds
Henning Alfredsson 1874 Dunders
soldatboställe Nr 156
Igelstad
Henning Alfredsson 1874 Nilsatorp
Nilses
Selsendi
Henning Edvard 1878 Troges
el. Stickershult
Sannum
Henning Fridolf Gustavsson 1890 Djäknetorp Granvik
Henning Hjalmar* Andersson 1885 Sörgården
eller  Alfreds
Svanhult
Henning Karlsson Assartorp Sättra
Henning Karlsson 1903 Sjömarken Sättra
Pellemon
Karla
Selsendi
Pellemon
Karla
Selsendi
Pellemon
Karla
Selsendi
Pellemon
Karla
Selsendi
Pellemon
Karla
Selsendi
Pellemon
Karla
Selsendi
Pellemon
Karla
Selsendi
Pellemon
Karla
Selsendi
Pellemon
Karla
Selsendi
Pellemon
Karla
Selsendi
Pellemon
Karla
Selsendi
Pellemon
Karla
Selsendi
Pellemon
Karla
Selsendi
Pellemon
Karla
Selsendi
Pellemon
Karla
Selsendi
Pellemon
Karla
Selsendi
Henning Karlsson 1893 Brännhult Sättra
Henning Karlsson 1895 Pusser
alt. Bryntes
Hulta
Henning Valdemar Andersson 1890 Frestaretorp-
Frestars
Granvik
Henny Vilhelmina Johansson 1912 Fallet
eller Falla
Skaga
Henrietta Pehrsdotter 1855 Pellängen Sättra
Henrika Johansson Filipstorp
Felpesa
Sättra
Henry Gunnar Bernhard 1927 Lillängen Svanhult
Henry Johansson Lövbofallet Prästgårds
Henry Johansson Mellanskogen Forsvik
Herman 1867 Mostugan Sannum
Herman Johansson 1870 Spänget
Mossängen
Igelstad
Herman Johansson Nolåsen Svanvik
Herman Karlsson Bygget
el Nybygget
Åhna
Herman Kronlius Vigrell 1902 Vigrellstugan Selsendi
Herta Elise Hansson 1919 Hanebäcken,
Hanebäckstorp
Hanebäck
Hilda Adamsson 1891 Assartorp Sättra
Hilda Amalia Andersson Högelid Prästgårds
Hilda Kling Perstorp,
Persbo
Sättra
Hilda Maria Andersdotter 1863 Lurn,
Hästhagen
Sannum
Hilda Sofia Olofsson Svärd 1856 Hammarnäset Svanvik
Hilda Yngve 1867 Lilla
Kalföjan, Daniels
Sannum
Hildur Kärret
eller Gjerdstorp
Sättra
Hildur 1893 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Hildur 1886 Stockviken Bocksjö
Hildur ? F Pettersson 1886 Stockvikstorp Bocksjö
Hildur Alfrida f.Klein 1884 Lindsberg Hulta
Hildur Alida Josefina Adamsson 1889 Strömsnäs
el Pattkärr
Forsvik
Hildur Andersson f.Olsson 1884 Högelid Prästgårds
Hildur Johansson Lövbofallet Prästgårds
Hildur Josefina Olofsson 1884 Ramsekärr Sannum
Hildur Kristina Möll Mölls,
Bölet arbetarbostad
Granvik
Hildur Margareta Vigrell 1905 Vigrellstugan Selsendi
Hildur Persson (Eriksson) 1882 Flyet  Flyt Selsendi
Hilma 1875 Bolltorp Sättra
Hilma f Isaksson 1872 Fårefallet  Larkes Bocksjö
Hilma Johansson 1872 Bolltorp Sättra
Hilma Karlsson Lurn,
Hästhagen
Sannum
Hilma Kristina Johansdotter 1873 Hagalund,
Svennings, Vikmans
Närlunda
Hilma Maria Karlsdotter 1857 Mosskärr Skaga
Hilma Sofia 1867 Lille
Udden el Finnknulten
Forsvik
Dalen Selsendi
Dalen Selsendi
Hilma Wisser Dybrofallet
el Dybron
Åhna
Hilmer Wispås Svanvik
Hjalmar Andersson Hamburg Skaga
Hjalmar Fransson Färjatorp Forsvik
Hjalmar Ring 1889 Ringa Svanhult
Hjördis Emil Sandviken Skaga
Holger Melins Svanvik
Hugo Alexander 1899 Svanhults
affär
Svanhult
Hugo Valentin Andersson 1902 Nolgården Svanhult
Hulda Amalia Hallberg 1887 Åsa,
Friskelstorp
Svanhult
Hulda född Gustavsson Billås Svanvik
Hulda Ingeborg 1880 Nedre
Liden eller Isaka
Svanhult
Hulda Josefina 1897 Nytorp Svanvik
Hulda Josefina 1897 Wässhult
el Täppan
Svanvik
Hulda Margareta 1914 Lindsberg Hulta
Hulda Maria 1868 Troges
el. Stickershult
Sannum
Hulda Persson Pettersfall
el. Prästgårds-Lurn
Prästgårds
Hulda Sofia Jansdotter 1865 Källarestugan
el Källarnäset (Stugan)
Bocksjö
Hulda Wiktoria Johansson 1887 Färjatorp Forsvik
Hulda Wilhelmina 1899 Spetsnäset Forsvik
Håkan Östman Gullsjön Svanvik
Ida Axelina Pettersson 1874 Svanhults
kvarn
Svanhult
Ida Axelina Pettersson 1874 Åstrands
eller Kopparhults kvarn
Svanhult
Ida Elisabet 1883 Lilla
Lekemofallet
Svanhult
Ida i Klasa Västra
Edet
Sättra
Ida Ingeborg Johansson 1893 Berget Fräckestad
Ida Johansson Nolåsen Svanvik
Ida Kristina Gustafsdotter 1859 Övralid
(Svanströms)
Sannum
Ida Kristina Jansdotter 1865 Ericstorp,
Gerstorp
Selsendi
Ida Kristina Karlsdotter 1865 Svanhults
affär
Svanhult
Ida Kristina Svensdotter 1858 Sjöfallet
el Stegelsviken
Igelstad
Ida Natalia 1886 Lindhytterne
Soldatboställe nr 155
Hulta
Ida Natalia f Andersson 1880 Sjöhamn Åhna
Ida Natalia Vigrell 1884 Vigrellstugan Selsendi
Ida Ottosdotter 1859 Kyrkogårdsön,
Folke Dahlbergs
Hanebäck
Ida Sofia 1894 Pelemon
Albins
Selsendi
Ida Sofia Jansson 1892 Spåndalen
Övre ( Södra)
Bocksjö
Ida Sofia Johansdotter 1864 Mellanskogen Forsvik
Ida Sofia Mårtensdotter 1858 Berget Närlunda
Ida Viktoria 1914 Herrängen Hulta
Inez Margot* Moberg, g Evertsson 1940 Nolgården Svanhult
Inez Viola 1913 Åsa,
Friskelstorp
Svanhult
Inga Kronsågen Sättra
Inga Gunborg Elisabet 1923 Klinten Hanebäck
Inga Maj-Britt Matilda 1925 Stockvikstorp Bocksjö
Inga Wiktoria 1918 Färjatorp Forsvik
Inga-Lill Ansson Spåndalen
Nedre (Norra)
Bocksjö
Ingeborg Melins Svanvik
Ingeborg Eriksson 1894 Bäckastugan Fräckestad
Ingeborg Maria 1921 Bäckastugan Fräckestad
Ingeborg Vilhelmina 1900 Kullen Sannum
Ingegärd Nygård Sättra
Ingemar Daniel 1918 Åsa,
Friskelstorp
Svanhult
Inger Elisabet 1948 Dalen Bocksjö
Ingrid Wispås Svanvik
Ingrid Andersson 1914 Bocksjömon
1:10 Stigmansgården
Bocksjö
Ingrid Elisabet Karlsson, g Andersson 1912 Lillängen Svanhult
Ingrid Fransson Färjatorp Forsvik
Ingrid Johansson Spekeläggen Sättra
Ingrid Johansson 1896 Vispås Sättra
Ingrid Kerstina 1928 Hammarnäset Svanvik
Ingrid Maria Elisabet Karlsson 1924 Spetsnäset Forsvik
Ingrid Maria Lovisa 1916 Ekebergstorp Hanebäck
Ingrid Stark 1914 Ekeberget Hanebäck
Inh Maria Larsdotter 1830 Basutta-Majas
eller Rättarebäcken
Närlunda
Irene 1960 Dalen Bocksjö
Irma 1919 St.
Udda
Forsvik
Isak Eriksson 1836 Berget Fräckestad
Isak Johan Gustafsson 1829 Nedre
Liden eller Isaka
Svanhult
Ivan Valdemar 1900 Sörhamn Bocksjö
Ivar Andersson 1896 Bränningen Sannum
Ivar Andersson Kvarntorp Prästgårds
Ivar Johansson 1900 Nolåsen Svanvik
Ivar Karlsson Hult
Södra
Hulta
Ivar Larsson 1904 Björkebacken Sättra
Jakob Andersson 1861 Sörgården
Jakobs
Svanhult
Jan Andersson 1830 Gerdstorp Selsendi
Jan Peter Johansson 1825 Nordåsa,
Nolåsa, Nolhagen, Sme’ns.
Svanhult
Jan Åke Evertsson 1965 Nolgården Svanhult
Jenny 1894 Östtorp
“Knäppa”
Igelstad
Jenny Andersson 1879 Sörhulta
Gällsjötorp
Sättra
Jenny Elisabet f.Johansdotter 1875 Brotorp Hulta
Jenny Elisabet Johansdotter 1875 Åsa,
Friskelstorp
Svanhult
Jenny Elisabeth 1889 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Jenny Johansson Fåfängan Skaga
Jenny Karolina 1871 Mölls,
Bölet arbetarbostad
Granvik
Jenny Karolina Stenberg 1877 Stenbergs Åhna
Jenny Möll Mölls,
Bölet arbetarbostad
Granvik
Jenny Viktoria 1921 Sörgården
eller  Alfreds
Svanhult
Joha Aron 1895 St.
Udda
Forsvik
Johan 1879 Sundsöjan,
Sundsödjan
Sannum
Johan Adolf Napoleon Andersson 1909 Dalen Bocksjö
Johan Albanus Karlsson 1884 Hammars
eller Johans
Svanhult
Johan Albert Johansson 1860 St.
Skottatorp  Skottes
Prästgårds
Johan Albert Johansson 1864 Bolltorp Sättra
Johan Albin 1882 Ängåsen Sannum
Johan Alfred 1862 Berget Fräckestad
Johan Alfred Eriksson 1873 Ramsekärr Sannum
Johan Alfred Gustavsson 1862 Hagalund Selsendi
Johan Alfred Lagerqvist 1854 Valsjömon Skaga
Johan Alfred Mikael 1901 Bodabäcken,
Björks
Svanvik
Johan Alfred Sjöström 1869 Bostället,
Soldatboställe Nr 151
Igelstad
Johan Andersson 1873 Stora
Kalföjan
Sannum
Johan Andersson Sundsöjan,
Sundsödjan
Sannum
Johan Andersson 1898 Råll Prästgårds
Johan Andersson 1897 Norra
Kvarntorp Westbergs
Prästgårds
Johan Arvid 1904 Ambergstorp Prästgårds
Johan Arvid Andersson 1889 Sörgården
Jakobs
Svanhult
Johan Arvid Johansson 1894 Lövbofallet Prästgårds
Johan August 1865 Troges
el. Stickershult
Sannum
Johan August Andersson 1863 Dalen,
Dales, Bergklinten
Selsendi
Johan August Andersson 1863 Kvickängen,
Ängastugan
Selsendi
Johan August Andersson 1856 St.
Udda
Forsvik
Johan August Augustsson 1861 Stenåsen Fräckestad
Johan August Blomvist 1866 Fårefallet  Larkes Bocksjö
Johan August Johansson 1854 Sågen
el Krogen
Igelstad
Johan August Larsson 1866 Övralid
(Svanströms)
Sannum
Johan August Ring 1860 Ringa Svanhult
Johan August Svensson 1861 Åtorp Svanhult
Johan Axel Larsson 1877 Fredsberga Sannum
Johan Börje 1940 Dalen Bocksjö
Johan Edvard 1889 Nytorp Svanvik
Johan Edvard Hultgren 1876 Kvarntorp Prästgårds
Johan Edvin Eriksson 1860 Hanebygget
Soldattorp nr 160
Hulta
Johan Edvin Eriksson 1860 Olofstorp Bocksjö
Johan Emil Johansson 1893 Strömsnäs
el Pattkärr
Forsvik
Johan Erik 1891 Spänget
Mossängen
Igelstad
Johan Erik Fridolf 1917 Mellboön Bocksjö
Johan Folke 1904 Fårefallet  Larkes Bocksjö
Johan Fredrik Gustavsson Emil 1852 St.
Skagen, Soldatboställe nr 161
Skaga
Johan Frithiof 1878 Sörgården
eller  Alfreds
Svanhult
Johan Gerhard Valdemar 1889 Berget Fräckestad
Johan Gottfrid 1877 Iglasjötorp
Fiskars
Sannum
Johan Gottfrid Flod 1863 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Johan Gottfrid Hammarström 1861 Sjöfallet
el Stegelsviken
Igelstad
Johan Gottfrid Johansson 1881 Milefallet Selsendi
Johan Gottfrid Johansson 1881 Tingsjötorp Selsendi
Johan Gunnar 1905 Ramsekärr Sannum
Johan Gunnar Andersson 1902 Masåna Igelstad
Johan Gunnar Johansson 1897 Mellanskogen Forsvik
Johan Gustaf 1882 Helsingtorp,  Skyttatorp “Skyttes” Forsvik
Johan Gustaf Carlsson 1837 Jordan Sannum
Johan Gustav Andersson 1873 Wässhult
el Täppan
Svanvik
Johan Gustav Johansson 1841 Korsvägen Fräckestad
Johan Gustavsson Fingal 1837 Bostället,
Soldatboställe Nr 151
Igelstad
Johan Hedström 1870 Haviken Igelstad
Johan Henning Backman 1877 Fallastugan
(Mölla)
Sannum
Johan Hjalmar Vigrell 1888 Vigrellstugan Selsendi
Johan Johansson Lövbofallet Prästgårds
Johan Johansson Kärret
eller Gjerdstorp
Sättra
Johan Johansson Wispås Svanvik
Johan Johansson 1882 Spåndalen
Mellre
Bocksjö
Johan Johansson Strand 1859 Ångåsen Skaga
Johan Karlsson Mases
el Bygget
Sannum
Johan Karlsson 1854 Tingsjötorp Selsendi
Johan Karlsson Helsingtorp,  Skyttatorp “Skyttes” Forsvik
Johan Kornelius 1892 Svanhults
affär
Svanhult
Johan Lagerqvist 1821 Sörbäcken Igelstad
Johan Ludvig Pettersson 1848 Nordtorp Selsendi
Johan Malkom 1898 Nordtorp Selsendi
Johan Martin 1883 Östtorp
“Knäppa”
Igelstad
Johan Nilsson Kärret
eller Gjerdstorp
Sättra
Johan Oskar 1882 Sörfalla Svanvik
Johan Oskar Johansson Johansson 1866 Berget Fräckestad
Johan Otto Svensson 1863 Nydal Selsendi
Johan Paul 1888 Sågen
el Krogen
Igelstad
Johan Per Johansson 1835 Bodabäcken,
Björks
Svanvik
Johan Peter Lind 1853 Linna,
Linds eller Grinden
Närlunda
Johan Petter Pettersson 1823 Grindstugan Skaga
Johan Pettersson 1853 Sörgården
eller  Alfreds
Svanhult
Johan Pettersson 1853 Kyrkogårdsön,
Folke Dahlbergs
Hanebäck
Johan Rikard Andersson 1879 Ramsekärr Sannum
Johan Sjöberg Ambergstorp Prästgårds
Johan Waldemar 1892 Dalen,
Dales, Bergklinten
Selsendi
Johan Valfrid 1909 Kroksjötorp,
Krokakarls
Selsendi
Johan Valfrid 1876 Lilla
Lekemofallet
Svanhult
Johan Valfrid Pettersson 1866 Sörhamn Bocksjö
Johan Westberg 1897 Norra
Kvarntorp Westbergs
Prästgårds
Johan Viktor Granat 1867 Sågen
el Krogen
Igelstad
Johanna 1854 Karlstorp Igelstad
Johanna Amalia Johansson 1850 Korsvägen Fräckestad
Johanna Andersdotter 1841 Kvarntorp Prästgårds
Johanna Andreasdotter 1856 Bäckastugan Fräckestad
Johanna Carlotta Johansson 1862 Källefallet  Busken Skaga
Johanna Davidsdotter 1823 Sjöfallet Skaga
Johanna Davidsdotter 1841 Nisses Svanhult
Johanna Eriksdotter 1808 Larstorp Sättra
Johanna Fredrika 1871 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Johanna Helge 1845 Risnäset Svanvik
Johanna Isaksdotter 1820 Råll Prästgårds
Johanna Isfält f. Wahlström 1855 Billås Svanvik
Johanna Jakobsdotter 1821 Dunders
soldatboställe Nr 156
Igelstad
Johanna Johansdotter 1841 Stora
Kalföjan
Sannum
Johanna Johansdotter 1826 Låses,
Låsa-Petters
Svanhult
Johanna Karlsdotter 1853 Övralid
(Svanströms)
Sannum
Johanna Karlsdotter 1844 Oda,
Odéns
Närlunda
Johanna Margareta Andersson 1895 Nytorp Svanvik
Johanna Maria Andersdotter 1863 Krösarödjan Prästgårds
Johanna Matilda 1860 Berget Närlunda
Johanna Matilda Flink 1863 Råkärr
Norra
Skaga
Johanna Olofsson f Johansdotter 1847 Björkebacken Selsendi
Johanna S Larsdotter 1834 Slätterna
el Hästhagen
Prästgårds
Johanna Sofia Andersdotter 1852 Mellåsen
el Mellboåsen
Igelstad
Johanna Sofia Eriksdotter 1844 Bodabäcken,
Björks
Svanvik
Johanna Sofia f. Roth 1861 Kroksjötorp,
Krokakarls
Selsendi
Johanna Sofia Karlsson f.Andersdotter 1862 Milefallet Selsendi
Johanna Sofia Olofsdotter 1838 Kvarnsjötorp Granvik
Johanna Sofia Olofsson f Eriksdotter 1858 Björkebacken Selsendi
Johannes 1795 Wispås
Soldatboställe nr 159
Svanvik
Johannes  Andersson Färgars,
Stampen, Knipes, Engbergs
Sannum
Johannes Andersson 1817 Gråberga
Dagsverkstorp
Sannum
Johannes Andersson 1854 Iglasjötorp
Fiskars
Sannum
Johannes Andersson 1823 Ramsekärr Sannum
Johannes Andersson 1830 Färgars,
Stampen, Knipes, Engbergs
Sannum
Johannes Ericsson 1816 Korsvägen Fräckestad
Johannes Eriksson
Johannes Erikssson
1835 Kvarnstugan Skaga
Johannes Jansson 1844 Lille
Udden el Finnknulten
Forsvik
Johannes Johansson 1833 Iglasjötorp
Fiskars
Sannum
Johannes Johansson 1821 Ramsekärr Sannum
Johannes Johansson 1823 Karlstorp Igelstad
Johannes Johansson 1830 Söråsen Skaga
Johannes Johansson 1831 Bolltorp Sättra
Johannes Johansson 1840 Grindstugan
el Myraka
Forsvik
Johannes Johansson 1838 Skyttebygget
el Bygget
Bocksjö
Johannes Karlsson 1827 Åstrands
eller Kopparhults kvarn
Svanhult
Johannes Karlsson 1832 Äspelund Gammelrud
Johannes Kaxe 1838 Magerlid Gammelrud
Johannes Larsson 1856 Sundsöjan,
Sundsödjan
Sannum
Johannes Larsson Mars 1833 Gastängen
Marsa
Selsendi
Johannes Nilsson 1825 Råll Prästgårds
Johannes Nilsson 1834 Berget Fräckestad
JohannesPersson 1820 Bodabäcken,
Björks
Svanvik
John Kärret
eller Gjerdstorp
Sättra
John Andersson 1909 Bocksjömon
1:9 Stigmansgården
Bocksjö
John Erik Herbert Andersson 1918 Strömsnäs
el Pattkärr
Forsvik
John Filip 1928 Djäknetorp Granvik
John Holger 1926 Åsa,
Friskelstorp
Svanhult
John Nilsson 1885 Åstorp
eller Nilssons
Svanhult
John Olof Ingemar 1929 Pelemon
Albins
Selsendi
John Sigvard 1928 Nytorp Svanvik
John Viktor 1907 Sågen
el Krogen
Igelstad
Jon Melins Svanvik
Jonas 1898 Nybygget
Stena
Fräckestad
Jonas 1926 Djäknetorp Granvik
Jonas Martin 1891 Stenåsen Fräckestad
Jonas Persson 1813 Larstorp Sättra
Jonas Peter Ahlberg 1813 Lunnebäck,
Albergs
Närlunda
Jonas Svensson Stadig 1732 Wispås
Soldatboställe nr 159
Svanvik
Josef Georg 1924 Åsa,
Friskelstorp
Svanhult
Josef Sanfrid Trygg 1892 Svanhults
äng, Änga, Trygga
Svanhult
Josef Valdemar Natanael 1910 Svanhults
kvarn
Svanhult
Josef Valdemar Natanael 1910 Åstrands
eller Kopparhults kvarn
Svanhult
Josefina Amalia 1866 Svanhults
kvarn
Svanhult
Josefina Dorotea f. Karlsson 1873 Kvickängen,
Ängastugan
Selsendi
Josefina Eriksdotter Åtorp Svanhult
Josefina f. Johansdotter 1843 Lindsberg Hulta
Josefina Karlsson Helsingtorp,  Skyttatorp “Skyttes” Forsvik
Josefina Klein f.Johansdotter 1843 Lindsberg Hulta
Josefina Nilsdotter 1860 Dunders
soldatboställe Nr 156
Igelstad
Josefina Wilhelmina 1879 Åtorp Svanhult
Josefina Vilhelmina Grell 1863 Larssons Svanhult
Josfina Elisabet Mars 1907 Gastängen
Marsa
Selsendi
Judit Skogatorp
Södra
Hanebäck
Judit Elisabet 1900 Hagalund,
Svennings, Vikmans
Närlunda
Judit Eriksson 1888 Bäckastugan Fräckestad
Judith Esplund 1896 Nygård Sättra
Julia Amanda f. Klein 1879 Kroksjötorp,
Krokakarls
Selsendi
Julia Andersson 1901 Nygård Sättra
Julia Dorotea Karlsson 1893 Spetsnäset Forsvik
Julius Wilhelm Johannes Möll 1832 Mölls,
Bölet arbetarbostad
Granvik
Justina Elisabeth Mars 1907 Mellanskogen Forsvik
Kajsa Lisa Johanesdotter 1840 Holmkvistens Svanvik
Kalle Sörgården
Jakobs
Svanhult
Karin 1925 Åstorp
eller Nilssons
Svanhult
Karin 1917 St.
Udda
Forsvik
Karin 1907 Bocksjö
kvarn Kvarntorp
Bocksjö
Karin Andersdotter 1824 Bolltorp Sättra
Karin Elisabet 1899 Åsa,
Friskelstorp
Svanhult
Karin Elisabet 1904 Sågen
1:1 Sågaretorp
Bocksjö
Karin Elisabet Blixt 1929 Övre
Finnefallet
Hanebäck
Karin Elisabet Blixt 1929 Nedre
Finnefallet
Hanebäck
Karin f Karlsson 1899 Olofstorp Bocksjö
Karin Gustafsson 1912 Dunderbacken
el Lundebacken
Sättra
Karin Gustavsson Ormås Sättra
Karin Ingeborg Lundahl 1910 Hammarnäset Svanvik
Karin Linnea 1913 Ramsekärr Sannum
Sjötorp Svanvik
Sjötorp Svanvik
Sjötorp Svanvik
Sjötorp Svanvik
Sjötorp Svanvik
Sjötorp Svanvik
Sjötorp Svanvik
Karin Margareta 1912 Ekebergstorp Hanebäck
Karin Maria Elisabet Andersson 1910 Nolgården Svanhult
Karin Matilda 1899 Övre
Finnefallet
Hanebäck
Karin Möll 1911 Mölls,
Bölet arbetarbostad
Granvik
Karin Olivia Larsson, f Ring 1898 Ringa Svanhult
Karin Rolander, f Boström 1899 Einars Svanhult
Karin Östman Troges
el. Stickershult
Sannum
Karin Östman Gullsjön Svanvik
Karl Berget
Soldatboställe nr 169
Sättra
Karl Östra
Edet
Sättra
Karl 1907 Bolltorp Sättra
Karl Bergströms Sättra
Karl Melins Svanvik
Karl Adolf 1881 Enebacken
Nystugan
Bocksjö
Karl Adolf Isaksson 1876 Bränningen Sannum
Karl Adolf Karlsson 1891 Pusser
alt. Bryntes
Hulta
Karl Adolf Karlsson 1891 Pusser
alt. Bryntes
Hulta
Karl Albert 1892 Hulan
2 (Stenkällegården)
Bocksjö
Karl Albert Andersson 1889 Källarestugan
el Källarnäset (Stugan)
Bocksjö
Karl Albert Jansson 1878 Hanefjäll Hulta
Karl Albert Vigrell 1892 Vigrellstugan Selsendi
Karl Andersson 1820 Mases
el Bygget
Sannum
Karl Andersson Mases
el Bygget
Sannum
Karl Andersson 1833 Mosskärr Skaga
Skyttastugan Svanvik
Skyttastugan Svanvik
Skyttastugan Svanvik
Skyttastugan Svanvik
Skyttastugan Svanvik
Skyttastugan Svanvik
Karl Andersson 1872 Hemmet Hulta
Karl Andersson 1896 Hammarnäset Svanvik
Karl Andersson (Arvid) 1877 Skoges
Skogatorp
Hanebäck
Karl Anselm Karlsson 1887 Billås Svanvik
Karl Anton 1895 Tingsjötorp Selsendi
Karl Anton Julius 1900 Kroksjötorp,
Krokakarls
Selsendi
Karl Anton Natanael 1906 Pelleviken Selsendi
Karl Anton Sigvard 1920 Björkenäs
1:1
Hanebäck
Karl Artur 1896 Klangatorp Granvik
Karl Arvid Georg* Karlsson 1924 Åstorpslyckan
Bettys Georgs Klämman
Svanhult
Karl August 1886 Dalen,
Dales, Bergklinten
Selsendi
Karl August 1885 St.
Udda
Forsvik
Karl August Andersson 1865 Pellemon
Karla
Selsendi
Karl August Gustavsson 1871 Kroksjötorp,
Krokakarls
Selsendi
Karl August Johansson 1864 St.
Udda
Forsvik
Karl August Johansson 1864 Wikängen Forsvik
Karl August Johansson 1887 Kyrkogårdsön,
Folke Dahlbergs
Hanebäck
Karl August Wilhelm Andersson 1863 Nolgården Svanhult
Karl August Wilhelm Andersson 1863 Svanhults
äng, Änga, Trygga
Svanhult
Karl Axel 1897 Hagalund,
Svennings, Vikmans
Närlunda
Karl Axel Andersson 1892 Masåna Igelstad
Karl Axel Yngve 1909 Lilla
Kalföjan, Daniels
Sannum
Karl Bertil 1898 Wässhult
el Täppan
Svanvik
Karl Bertil Andersson 1907 Lillängen Svanhult
Karl Birger 1903 Helsingtorp,  Skyttatorp “Skyttes” Forsvik
Karl Edvin 1893 Nybygget
Stena
Fräckestad
Karl Elis Boström 1902 Åsa,
Friskelstorp
Svanhult
Karl Elis Broström 1902 Brotorp Hulta
Karl Emanuel Jansson 1897 Hulan
1 (Stenkällegården)
Bocksjö
Karl Emanuel Palm 1862 Hammarnäset Svanvik
Karl Emi Karlsson 1874 St.
Udda
Forsvik
Karl Emil 1889 Ambergstorp Prästgårds
Karl Emil 1895 Svanhults
affär
Svanhult
Karl Emil Johansson 1896 Berget Fräckestad
Karl Erhard Söderlund 1898 Källarestugan
el Källarnäset (Stugan)
Bocksjö
Karl Erik 1937 Hammarnäset Svanvik
Karl Erik Arne* Larsson 1929 Larssons Svanhult
Karl Erik Gustavsson 1915 Kvickängen,
Ängastugan
Selsendi
Karl Erik Herman 1924 Hammarnäset Svanvik
Karl Erik Kalkopp 1908 Övralid
(Svanströms)
Sannum
Karl Erik Lennart 1920 Sågen
el Krogen
Igelstad
Karl Erik Olof 1922 Stockvikstorp Bocksjö
Karl Erik Otto Johansson 1922 Mellanskogen Forsvik
Karl Eriksson Hult
Norra
Hulta
Karl Evald 1902 Wikängen Forsvik
Karl Evert Hilbert 1913 Grönberga
el Spjutes el Hagen
Granvik
Karl Evert* Andersson 1903 Nolgården Svanhult
Karl Folke* Emanuel Karlsson 1916 Hammars
eller Johans
Svanhult
Karl Fredrik Johansson 1873 Wikängen Forsvik
Karl Fredrik Larsson 1879 Fredsberga Sannum
Karl Fredrik Larsson Wikman 1867 Hagalund,
Svennings, Vikmans
Närlunda
Karl Fredrik Vilhelmsson/Eriksson 1884 Åtorp Svanhult
Karl G Andersson 1872 Högelid Prästgårds
Karl Georg Hellgren 1908 Skarpatorp  Skarpes Prästgårds
Karl Gerhard 1888 Lurn,
Hästhagen
Sannum
Karl Gunnar 1908 Hemmet Hulta
Karl Gustaf 1922 Åsa,
Friskelstorp
Svanhult
Karl Gustaf Karlsson 1914 Spetsnäset Forsvik
Karl Gustav 1886 Gråberga
Dagsverkstorp
Sannum
Karl Gustav Adolf Palm 1904 Hammarnäset Svanvik
Karl Gustav Enocksson 1840 Övre
Finnefallet
Hanebäck
Karl Gustav Hellgren 1849 Pettersfall
el. Prästgårds-Lurn
Prästgårds
Karl Gustav Johansson 1851 Källefallet  Busken Skaga
Karl Gustav Karlsson 1887 Mostugan Svanvik
Karl Gustav Karlsson 1854 Mellanskogen Forsvik
Karl Harry 1905 Milefallet Selsendi
Karl Harry Johansson 1905 Tingsjötorp Selsendi
Karl Harry Napoleon Karlsson Spetsnäset Forsvik
Karl Henrik Karlsson 1909 Hammarnäset Svanvik
Karl Herbert 1908 Bodabäcken,
Björks
Svanvik
Karl Herbert 1907 Övre
Finnefallet
Hanebäck
Karl Herbert 1907 Nedre
Finnefallet
Hanebäck
Karl Herbert Andersson 1908 Åstorpslyckan
Bettys Georgs Klämman
Svanhult
Karl Herbert Gösta 1924 Hammarnäset Svanvik
Karl Hilding Herbert 1906 Kroksjötorp,
Krokakarls
Selsendi
Karl Hjalmar Andersson 1886 Frestaretorp-
Frestars
Granvik
Karl i Björkelund Tegelbruket Sättra
Karl Inge Anselm 1914 Billås Svanvik
Karl Ivar 1898 Ericstorp,
Gerstorp
Selsendi
Karl Ivar 1900 Övre
Finnefallet
Hanebäck
Karl Ivar 1909 Sågen
1:1 Sågaretorp
Bocksjö
Karl Ivar Johansson 1900 Olofstorp Bocksjö
Karl Ivar Karlsson 1899 Lindhytterne
Soldatboställe nr 155
Hulta
Karl Johan 1881 Jordan Sannum
Karl Johan 1896 Erikstorp Igelstad
Karl Johan 1881 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Karl Johan Adolf 1908 Milefallet Selsendi
Karl Johan Andersson 1839 Kvarntorp Prästgårds
Karl Johan Andersson 1864 Lillängen Svanhult
Karl Johan Andersson Uppman 1862 Liderna Bocksjö
Karl Johan Isaksson Hag 1855 Dalen Selsendi
Karl Johan Isaksson/Staf Göranstorp Fräckestad
Karl Johan Johansson 1871 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Karl Johan Johansson 1846 Klangatorp Granvik
Karl Johan Karlsson 1859 Risnäset Svanvik
Karl Johan Mattsson 1860 Fallet Svanvik
Karl Johan Persson 1887 Björkenäs
1:1
Hanebäck
Karl Johan Rolander 1870 Svanhults
affär
Svanhult
Karl Johan Staaf 1855 Rota Hulta
Karl Johan Starkenberg 1897 Skyttängen Forsvik
Karl Johan Säll 1856 Sälltorp
Soldatboställe nr 154
Selsendi
Karl Johan Vigrell 1857 Vigrellstugan Selsendi
Karl Johansson Kronsågen Sättra
Karl Johansson Sjömarken Sättra
Karl Johansson Brännhult Sättra
Risnäset Svanvik
Karl Johansson Ängen Sättra
Karl Johansson Moliden
Molia
Svanvik
Karl Johansson 1879 Mellboön Bocksjö
Karl Johansson Dansbacken Åhna
Karl Johansson Myrman 1861 Lurn,
Hästhagen
Sannum
Karl John Eskil Johansson 1906 Flyet  Flyt Selsendi
Karl Jonas 1926 Finnerödjan
Finnarängen
Granvik
Karl Karlsson Jonstorp Åhna
Karl Lennart 1920 Fårefallet  Larkes Bocksjö
Karl Lennart Holger 1918 Ringa Svanhult
Karl Linus 1885 Sörfalla Svanvik
Karl Linus Larsson 1904 Larssons Svanhult
Karl Ludvig Olofsson 1862 Spetsnäset Forsvik
Karl Ludvig Pettersson 1855 Pusser
alt. Bryntes
Hulta
Karl Ludvigsson 1888 Assartorp Sättra
Karl Magnusson 1890 Östra
Edet
Sättra
Karl Martin 1879 Bodabäcken,
Björks
Svanvik
Karl Martin Johansson 1892 Mellanskogen Forsvik
Karl Martin Karlsson 1895 Stockvikstorp Bocksjö
Karl Mauritz 1895 Enebacken
Nystugan
Bocksjö
Karl Möll 1908 Mölls,
Bölet arbetarbostad
Granvik
Karl Nilsson 1902 Kärret
eller Gjerdstorp
Sättra
Karl Olsson Billås Svanvik
Karl Oscar Holmqvist 1846 Holmkvistens Svanvik
Karl Oscar Johansson 1892 Bäckastugan Fräckestad
Karl Oskar Holmkvist 1846 Wispås
Soldatboställe nr 159
Svanvik
Karl Oskar Vilhelm 1919 Åtorp Svanhult
Karl Oskar Österlund 1876 St.
Udda
Forsvik
Karl Otto Andersson 1829 Skarven Närlunda
Karl Persson Pettersfall
el. Prästgårds-Lurn
Prästgårds
Karl Persson 1897 Skogatorp
Mellersta
Hanebäck
Karl Rickard Johansson 1894 Borgen Gammelrud
Karl Rickard Karlsson 1892 Lekemon Hulta
Karl Sjögren Lindåsen,
Lugnet
Skaga
Karl Svensson Sundtorp Närlunda
Karl W Gustavsson Skarpatorp  Skarpes Prästgårds
Karl Velin Gripensvall
el Steneborg
Åhna
Karl Werner 1880 Klangatorp Granvik
Karl Verner Karlsson 1865 Övre
Finnefallet
Hanebäck
Karl Viktor Jansson Isfält 1862 Billås Svanvik
Bodabäcken,
Björks
Svanvik
Karl Wilhelm Andersson ? St.
Udda
Forsvik
Karl Wilhelm Hägg Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Karl Wilhelm Johansson 1875 Sjöhamn Åhna
Karl Wilhelm Napoleon Karlsson 1895 Spetsnäset Forsvik
Karl Vilhelm Persson 1883 Pelemon
Rickards
Selsendi
Karl Vilhelm Staaf 1891 Rota Hulta
Karl Yngwe Sandstugan
el Sandtorpet
Sannum
Karl-Axel Fransson Färjatorp Forsvik
Karl-Axel Melin Melins Svanvik
Karl-Erik Hult
Södra
Hulta
Karl-Erik Gustavsson 1923 La.
Skottatorp el. Grepplabacken
Prästgårds
Karl-Erik Johansson 1898 Kullen Sannum
Karl-Gustav Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Karl-Ivar 1900 Hanebygget
Soldattorp nr 160
Hulta
Karolina Charlotta Engberg 1831 Fallet Svanvik
Karolina f Johansdotter 1857 Olofstorp Bocksjö
Karolina Johansdotter 1857 Hanebygget
Soldattorp nr 160
Hulta
Karolina Johansdotter Moberg 1862 Nolgården Svanhult
Karolina Johansson 1890 Spåndalen
Mellre
Bocksjö
Karolina Jonasdotter 1834 Hultastugan Fräckestad
Katrina Andersdotter 1784 Bolltorp Sättra
Kent Hult
Norra
Hulta
Hammarnäset Svanvik
Kent Arne Hellgren 1948 Övralid
(Svanströms)
Sannum
Kerstin Eriksson Hult
Norra
Hulta
Kerstin Johansson 1947 Kullen Sannum
Kerstin Larssoon 1887 Björkliden
Klinttorp 1:2
Hanebäck
Kjell Uno Artur Johansson 1937 Hanebäcken,
Hanebäckstorp
Hanebäck
Klara Birgitta 1918 Bäckastugan Fräckestad
Klara Emilia Vilhelmina Alvin 1820 Risnäset Svanvik
Hammarnäset Svanvik
Klara Eriksson Baskatorp
el Bergfallet
Sannum
Klara Gustafva
Karlsdotter
1836 Övre
Finnefallet
Hanebäck
Klara Johansdotter 1816 Övre
Finnefallet
Hanebäck
Klara Lovisa Gustafsson 1870 Svanhults
kvarn
Svanhult
Klas Birger Johansson 1897 Björkebacken Selsendi
Hammarnäset Svanvik
Knut Ingvar Karlsson 1913 Hulan
2 (Stenkällegården)
Bocksjö
Knut Ingvar Karlsson 1913 Dalen Bocksjö
Knut Karlsson Bygget
el Nybygget
Åhna
Knut Persson 1906 Västra
Edet
Sättra
Knut Reinhold 1915 Einars Svanhult
Knut Torsten Evald 1919 Dunders
soldatboställe Nr 156
Igelstad
Hammarnäset Svanvik
Krister Vikenmark 1944 Fyhrs Gammelrud
Kristin Stenman Krösarödjan Prästgårds
Kristina Adamsdotter 1884 Pellängen Sättra
Kristina Andersdotter 1846 Skarven Närlunda
Kristina Andersdotter 1863 Sörgården
Jakobs
Svanhult
Kristina Andersdotter 1855 Stockvikstorp Bocksjö
Kristina Andersson Björnsholm,
Holmes
Åhna
Kristina Charlotta Wahlström 1849 Sjötorp Svanvik
Kristina Gustavsdotter Strand 1858 Ångåsen Skaga
Kristina Sofia Klein f.Jansdotter 1849 Lindsberg Hulta
Kristina Velin Gripensvall
el Steneborg
Åhna
Kurt Johansson Fåfängan Skaga
Lars Nygård Sättra
Lars Emil 1898 Pelleviken Selsendi
Lars Fredrik Håkansson 1866 Pelleviken Selsendi
Lars Georg Karlsson 1957 Åstorpslyckan
Bettys Georgs Klämman
Svanhult
Lars Gustavsson 1754 Ramsekärr Sannum
Lars Olsson Wispås
Soldatboställe nr 159
Svanvik
Lars Petter Larsson 1837 Almestorp Skaga
Lars Petter Larsson 1837 Lars-Petters Skaga
Billås Svanvik
Leif Göran Evertsson 1969 Nolgården Svanhult
Lena-Lotta Magnusdotter 1839 Västra
Edet
Sättra
Lennart Brattlöv 1939 Svanhults
kvarn
Svanhult
Levin Andersson 1907 Bocksjömon
1:10 Stigmansgården
Bocksjö
Lilly Elvira Linnéa Johansson 1913 Flyet  Flyt Selsendi
Lilly Engvall Sundsöjan,
Sundsödjan
Sannum
Lilly Hildegard 1924 Strömsnäs
el Pattkärr
Forsvik
Linna Johansson Roligheten Sannum
Linus Cecilius Karlsson 1890 Billås Svanvik
Linus Fabian 1885 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Linus Karlsson 1886 Äspedalen
(Espedalen)
Sättra
Linus Sanfrid Larsson 1887 Fredsberga Sannum
Linus Valdemar Johansson 1895 Mellanskogen Forsvik
Lisa Andersdotter 1820 Bolltorp Sättra
Lisa Charlotta 1914 Skoges
Skogatorp
Hanebäck
Lisa Jonsdotter 1825 Ängåsen Sannum
Lisa Sofia Johansdotter 1848 Nilsatorp
Nilses
Selsendi
Lisbeth Yvonne Johansson 1946 Mellanskogen Forsvik
Lotta 1874 Jordan Sannum
Lotta Tegelbruket Sättra
Lotta (Lotten) Andersson Jeriko
el. Nytorp
Närlunda
Lotta Andersdotter Vulkan 1835 Nystugan Skaga
Lotta Carlsdotter 1854 Bränningen Sannum
Lotta Johansdotter 1857 Råll Prästgårds
Lotta Karlsdotter 1837 Kvarntorp Prästgårds
Lotta Karlsdotter 1854 Brottom,
Bratta, Brådtom
Selsendi
Lotta Larsdotter 1841 Nydal Selsendi
Lotta Larsdotter 1834 Gastängen
Marsa
Selsendi
Lotta Maria Mars 1870 Gastängen
Marsa
Selsendi
Lotta Sofia Göranstorp Fräckestad
Lotta Sofia Bengtsdotter 1850 Rota Hulta
Lotta Sofia Bengtsdotter 1850 Dalen Selsendi
Lotta Sofia Johansson 1847 Korsvägen Fräckestad
Lotten Johansson 1862 Bolltorp Sättra
Lotten Nathalia 1892 Nordtorp Selsendi
Lotten Nilsson 1879 Äspedalen
(Espedalen)
Sättra
Lotten Nilsson 1879 Västra
Edet
Sättra
Lovisa Bernadina Andersdotter 1859 Liderna Bocksjö
Lovisa Dahl 1854 Spetsnäset Forsvik
Lovisa Gustavsdotter (1) 1859 Hovet Sättra
Lovisa Jansdotter 1828 Lunnebäck,
Albergs
Närlunda
Lovisa Larsdotter 1815 Mases
el Bygget
Sannum
Lovisa Nilsdotter 1834 Mölls,
Bölet arbetarbostad
Granvik
Lovisa Vilhelmina 1869 Övre
Finnefallet
Hanebäck
Ludvig Eriksson Löfängen
el Stenklämman el Klämman
Sättra
Ludvig i Klämman Västra
Edet
Sättra
Ludvig Johansson Östra
Edet
Sättra
Magdalena Pettersdotter 1842 Bolltorp Sättra
Magnus Jakobsson (1) 1807 Hovet Sättra
Maina Karlson Mostugan Svanvik
Maj Ines Matilda 1925 Hammarnäset Svanvik
Maja 1823 Berget Närlunda
Maja Cajsa (Johnsdotter) 1850 Gråberga
Dagsverkstorp
Sannum
Maja Cajsa (Johnsdotter) 1850 Gråberga
Dagsverkstorp
Sannum
Maja Cajsa Olofsdotter 1832 Lille
Udden el Finnknulten
Forsvik
Maja Greta Andersdotter 1850 Sörängen Närlunda
Maja Greta Pettersdotter 1825 Spetsnäset Forsvik
Maja Kaisa Andersdotter 1844 Kajsastugan Åhna
Maja Kaisa Johansdotter 1824 Mossen Åhna
Maja Kajsa Andersdotter 1835 Nedre
Liden eller Isaka
Svanhult
Maja Kajsa Jansdotter 1844 Dales
el Bergklinten
Selsendi
Maja Kajsa Jansdotter 1842 Övre
Finnefallet
Hanebäck
Maja Lisa 1799 Wispås
Soldatboställe nr 159
Svanvik
Maja Lisa Eriksdotter 1831 Berget Fräckestad
Maja Lisa Gustavsdotter 1852 Mobäcken Prästgårds
Maja Lisa Nilsdotter 1826 Nordåsa,
Nolåsa, Nolhagen, Sme’ns.
Svanhult
Maja Stina Andersdotter 1838 Lurn,
Hästhagen
Sannum
Maja Stina Andersdotter 1815 Bolltorp Sättra
Maja Stina Bjurström (1) 1816 Hovet Sättra
Maja Stina Johansdotter 1834 Grindstugan Sannum
Maja Stina Johansdotter 1823 Grindstugan Skaga
Maja Stina Kindbom 1828 Färgars,
Stampen, Knipes, Engbergs
Sannum
Maja Stina Kindbom 1828 Dammfallet Fräckestad
Maja Stina Pehrsdotter 1823 Berget Närlunda
Maj-Britt 1934 Nytorp Svanvik
Maj-Britt Elesabet Melin 1927 Hammarnäset Svanvik
Majbritt Josefin 1932 Djäknetorp Granvik
Maj-Britt Melin Melins Svanvik
Maj-Lis Johansson, g Hasselgren 1947 Solbacken,
Solbackalyckan
Svanhult
Margareta 1930 Åstorp
eller Nilssons
Svanhult
Margareta 1792 Wispås
Soldatboställe nr 159
Svanvik
Margareta Larsson 1928 Pusser
alt. Bryntes
Hulta
Margareta Nilsdotter 1834 Kvarnstugan Skaga
Margit Wispås Svanvik
Margit Fallet Svanvik
Margit Andersson 1914 Solhem,
Ströms
Sättra
Margit Dorotea 1920 Svanhults
äng, Änga, Trygga
Svanhult
Margit Gustavsson La.
Skottatorp el. Grepplabacken
Prästgårds
Margit Viola Ingeborg 1916 Dunders
soldatboställe Nr 156
Igelstad
Maria Dammfallet Fräckestad
Maria Andersdotter Wispås
Soldatboställe nr 159
Svanvik
Maria Andersson Bom 1855 Dammfallet Fräckestad
Maria Cajsa Larsdotter 1826 Mellanskogen Närlunda
Maria Charlotta 1853 Mellanskogen Närlunda
Maria Charlotta Andersdotter 1854 Nordtorp Selsendi
Maria Charlotta Norling 1869 Åstorpslyckan
Bettys Georgs Klämman
Svanhult
Maria Charlotta Norling 1869 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Maria Charlotta Norling 1869 Bodabäcken,
Björks
Svanvik
Maria Charlotta Welin 1856 Sälltorp
Soldatboställe nr 154
Selsendi
Maria Eriksdotter 1863 Larstorp Sättra
Maria f Eriksson 1865 Nybygget
Stena
Fräckestad
Maria Johansdotter 1862 Nytorp Fräckestad
Maria Johansson Hagalund Fräckestad
Maria Josefina 1872 Lurn,
Hästhagen
Sannum
Maria Josefina “Fina” 1885 Mases
el Bygget
Sannum
Maria Josefina Jonsdotter 1863 Stenåsen Fräckestad
Maria Josefina Persson Johansdotter 1884 Milefallet Selsendi
Maria Kajsa 1845 Berget Fräckestad
Maria Kajsa Jansdotter 1854 Pellängen Sättra
Maria Larsdotter 1828 Svanhults
kvarn
Svanhult
Maria Lovisa 1921 Åstorp
eller Nilssons
Svanhult
Maria Lovisa Glasberg 1845 Åstorp
eller Nilssons
Svanhult
Maria Ottiliana Stråle 1827 Åstrands
eller Kopparhults kvarn
Svanhult
Maria Persson 1876 Berget
Soldatboställe nr 169
Sättra
Maria Torborg Hillevi 1921 Klinten Hanebäck
Mariana Bengtsson 1904 Svartebäcken
1:2
Bocksjö
Mariana Svensson Sundtorp Närlunda
Marianne Fredriksberg Svanvik
Marta Augusta Elise 1910 La.
Uggletorp el Wasses
Hulta
Marta Charlotta 1913 Färjatorp Forsvik
Marta Kristina 1916 Finnerödjan
Finnarängen
Granvik
Martin Andersson Sörfalla
el Söderfalla
Granvik
Martin Hellgren 1889 Högelid Prästgårds
Martin Karlsson 1895 Stockviken Bocksjö
Martin Lindström 1890 Tegelbruket Sättra
Martin Olof 1916 Åsa,
Friskelstorp
Svanhult
Martin Severin Lindstrand 1890 Flyet  Flyt Selsendi
Mathilda 1858 Ringa Svanhult
Mathilda Eriksdotter 1857 Sörfalla Svanvik
Matilda Adamsson 1851 Nygård Sättra
Matilda Charlotta Norling 1857 Anderstorp Gammelrud
Matilda Elin Roth 1876 Övre
Finnefallet
Hanebäck
Matilda Eriksdotter 1859 Lekemon Hulta
Matilda Granat Stora
Källebacken
Sannum
Matilda Johansdotter 1866 Ambergstorp Prästgårds
Matilda Johansdotter 1841 Bodabäcken,
Björks
Svanvik
Matilda Johansson 1862 Djupviken Skaga
Matilda Josefina f. Reinhold 1894 Djäknetorp Granvik
Matilda Josefina Larsdotter 1830 Bäckastugan Fräckestad
Matilda Karlsdotter 1858 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Matilda Karlsson f. Andersson 1854 Pelemon
Albins
Selsendi
Matilda Karolina 1872 Wikängen Forsvik
Matilda Larsdotter 1856 St.
Udda
Forsvik
Matilda Ornstedt 1856 Björkebacken Selsendi
Matilda Pettersson 1861 Masåna Igelstad
Matilda Ring 1858 Nolgården Svanhult
Mats Gustafsson Svanhults
affär
Svanhult
Mattias Mattsson 1832 Fallet Svanvik
Melker Melin Melins Svanvik
Mimmi Elisabeth 1899 Nydal Selsendi
Monika Elisabet Andersson 1953 Lillängen Svanhult
Mårten Flint 1873 Berget Närlunda
Märta Anna Karolina 1928 Mellboön Bocksjö
Märta Gunborg Konstantia 1919 Djäknetorp Granvik
Märta Ingeborg Starkenberg 1904 Skyttängen Forsvik
Märta Johansson Brännhult Sättra
Märta Karlsson 1913 Slätterna
el Hästhagen
Prästgårds
Märta Kristina Karlsson 1918 Strömsnäs
el Pattkärr
Forsvik
Märta Margareta Isaksson 1906 Hammarnäset Svanvik
Märta Särén 1911 Stenåsen Bocksjö
Märta Vilhelmina 1910 Övre
Finnefallet
Hanebäck
Märta Vilhelmina 1910 Nedre
Finnefallet
Hanebäck
N F Tiberg Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Naemi Gunvor Elisabet 1923 Klinten Hanebäck
Nanny Möll 1894 Mölls,
Bölet arbetarbostad
Granvik
Nathalia 1886 Lilla
Lekemofallet
Svanhult
Nils Kärret
eller Gjerdstorp
Sättra
Nils 1796 Wispås
Soldatboställe nr 159
Svanvik
Nils Andersson Liden Sättra
Nils Arvid Stenberg 1893 Stenbergs Åhna
Nils August Johansson 1839 Västra
Edet
Sättra
Nils Bertil Johansson 1916 Sjöhamn Åhna
Nils Brattlöv Svanhults
kvarn
Svanhult
Nils Erik Johansson 1920 Kullen Sannum
Nils Erik Tage Johansson 1909 Flyet  Flyt Selsendi
Nils Evert 1913 Kroksjötorp,
Krokakarls
Selsendi
Nils Evert 1906 Svanhults
affär
Svanhult
Nils Gerhard Pettersson 1898 Hulan
2 (Stenkällegården)
Bocksjö
Övre
Finnefallet
Hanebäck
Nils Harald Andersson 1903 Strömsnäs
el Pattkärr
Forsvik
Nils Harry Bernhard 1922 Åtorp Svanhult
Nils Henry Johansson 1900 Gastängen
Marsa
Selsendi
Nils Henry Johansson 1900 Mellanskogen Forsvik
Nils Ingemar Henrik 1933 Hammarnäset Svanvik
Nils Ivar Marcus* Adamsson 1888 Larssons Svanhult
Nils Johan Wilhelm 1924 Björkenäs
1:1
Hanebäck
Nils Johansson 1907 Spekeläggen Sättra
Nils Jonas* Harald 1917 Åstorp
eller Nilssons
Svanhult
Nils Jonsson 1833 Nisses Svanhult
Nils Larsson 1944 Larssons Svanhult
Nils Lennart Melin 1929 Hammarnäset Svanvik
Nils Martin Fingal 1903 Kärret Bocksjö
Nils Melin Melins Svanvik
Nils Nilsson 1833 Högelid Prästgårds
Nils Paul Johansson 1901 Hanebäcken,
Hanebäckstorp
Hanebäck
Nils Paulsson Perstorp Skaga
Nils Sture Runo ? Strömsnäs
el Pattkärr
Forsvik
Olaus Andersson Skytte 1832 Mellanskogen Forsvik
Olga Axelina 1894 Rota Hulta
Olga Axelina 1894 Dalen Selsendi
Olga Sofia Isaksson 1894 Hammarnäset Svanvik
Olga Uppman 1896 Liderna Bocksjö
Olga Viktoria Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Olle Bergströms Sättra
Olle Fabian 1915 Djäknetorp Granvik
Olle Lingmén Bovikstorp
1:1 (övre)
Hanebäck
Olof Ferdinand Engberg 1884 Skyttebygget
el Bygget
Bocksjö
Olof Isaksson Brage 1820 Grens
Soldatboställe nr 162 Soffies
Selsendi
Olof Olofsson 1840 Risnäset Svanvik
Hanebäcken,
Hanebäckstorp
Hanebäck
Olof Paul 1898 Grens
Soldatboställe nr 162 Soffies
Selsendi
Olof Persson Stadig 1717 Wispås
Soldatboställe nr 159
Svanvik
Olsson Assartorp Sättra
Oskar 1876 Troges
el. Stickershult
Sannum
Oskar 1903 Mossen    Österskogen Sättra
Oskar Kärret
eller Gjerdstorp
Sättra
Oskar Albert Eriksson 1885 Strömsnäs
el Pattkärr
Forsvik
Oskar Andersson 1874 Östra
Edet
Sättra
Oskar Edvard Hägg 1879 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Oskar Flykt Slädmon  (Slämon) Sättra
Oskar Fredrik Johansson 1884 Bränningen Sannum
Oskar Gustafsson 1892 Grindstugan Sannum
Oskar Gustavsson-Ström Solhem,
Ströms
Sättra
Oskar Herman Johansson 1889 Källdalen Hulta
Oskar Johansson 1901 Skruntum Sättra
Oskar Linus Karlsson 1882 Pelemon
Albins
Selsendi
Oskar Martin Karlsson 1891 Spetsnäset Forsvik
Oskar Persson Perstorp,
Persbo
Sättra
Oskar Persson 1894 Nolängen Sättra
Oskar Strömberg Assartorp Sättra
Oskar Svensson Hökabron Sannum
Oskar Tore Valentin 1918 Kroksjötorp,
Krokakarls
Selsendi
Oskar Valdemar 1890 Sjötorp Svanvik
Oskar Viktor Emanuel 1898 Bodabäcken,
Björks
Svanvik
Oskar Wisser Dybrofallet
el Dybron
Åhna
Ottilia 1874 Mostugan Sannum
Otto Andersson Nygård Sättra
Otto Andersson Lom 1860 Lekemon Hulta
Bovikstorp
barack
Hanebäck
Bovikstorp
barack
Hanebäck
Bovikstorp
barack
Hanebäck
Bovikstorp
barack
Hanebäck
Bovikstorp
barack
Hanebäck
Bovikstorp
barack
Hanebäck
Bovikstorp
barack
Hanebäck
Bovikstorp
barack
Hanebäck
Bovikstorp
barack
Hanebäck
Otto Berhard Pettersson 1883 Stora
Kalföjan
Sannum
Otto Johansson 1871 Mellanskogen Forsvik
Otto Magnusson (1) 1861 Hovet Sättra
Otto Valfrid Björklund 1888 Lindsberg Hulta
Otto Yngve 1849 Gråberga
Dagsverkstorp
Sannum
Otto Yngve 1849 Gråberga
Dagsverkstorp
Sannum
Otto Yngve Orres Sannum
Paul Johansson Lövbofallet Prästgårds
Paul Karlsson Lilla
Källebacken el Skura
Sannum
Paulina Davida 1897 Larssons Svanhult
Paulina Enocsdotter 1854 La.
Skottatorp el. Grepplabacken
Prästgårds
Paulina Enoksdotter 1854 Dammfallet Fräckestad
Pehr August Gustafsson 1834 Lunnebäck Närlunda
Per August 1861 Svanhults
kvarn
Svanhult
Per August Andersson 1909 Sågen
1:1 Sågaretorp
Bocksjö
Per August Isaksson 1841 Hammarnäset Svanvik
Per Edvin Pettersson 1882 Fallet Svanvik
Per Göran Yngve 1927 Sågen
1:1 Sågaretorp
Bocksjö
Per Gösta Valfrid 1916 Milefallet Selsendi
Per Johan Andersson 1861 Kroksjötorp,
Krokakarls
Selsendi
Per Johan Andersson Backman 1843 Fallastugan
(Mölla)
Sannum
Per Johan Andesson Backman 1843 Kullen Sannum
Per Johan Carlsson 1830 Låses,
Låsa-Petters
Svanhult
Per Johan Kalkopp 1849 Berget Närlunda
Per Johan Karlsson 1847 Pelemon
Albins
Selsendi
Per Johan Larsson 1854 Fredsberga Sannum
Per Johan Persson 1836 Berget Fräckestad
Per Johan Pettersson 1845 Sörfalla Svanvik
Per Johan Pettersson 1845 Stockvikstorp Bocksjö
Per Johan Starkenberg Skyttängen Forsvik
Per Jonsson Wispås
Soldatboställe nr 159
Svanvik
Per Nilsson Stadig 1698 Wispås
Soldatboställe nr 159
Svanvik
Per Olof 1932 Nytorp Svanvik
Peter Apollo 1789 Wispås
Soldatboställe nr 159
Svanvik
Peter Nilsson Alm 1775 Wispås
Soldatboställe nr 159
Svanvik
Petter ? Skutåsen
Skutepetters
Igelstad
Petter Johansson 1839 Enebacken
Nystugan
Bocksjö
Petter Persson 1793 Stenbäcken Granvik
Pär Erik 1838 Berget Närlunda
Ragnar Eriksson Skyttängen Forsvik
Ragnar Karlsson Kanken Åhna
Ragnhild Maria 1908 Ramsekärr Sannum
Ragnhild Maria 1903 Klangatorp Granvik
Ragnhild Maria Elisabet 1924 Hyttehamn Granvik
Rickard Dammfallet Fräckestad
Rickard Andersson Högelid Prästgårds
Rickard Emanuel Dahlén 1879 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Rickard Horsén Brännhult Sättra
Rickard Johansson 1879 Fallet
Ängafallet
Sättra
Rickard Nilsson 1880 Äspedalen
(Espedalen)
Sättra
Rickard Nilsson 1880 Västra
Edet
Sättra
Roger Karlsson Kanken Åhna
Rolf Henry Arne 1929 Gastängen
Marsa
Selsendi
Rolf Henry Arne Johansson 1929 Mellanskogen Forsvik
Rosina 1876 Jordan Sannum
Rosina Forsman 1861 Valsjömon Skaga
Rosina Larsson (2) 1864 Hovet Sättra
Rune Erik Rickard 1927 Lekemon Hulta
Rune Johansson 1943 Solbacken,
Solbackalyckan
Svanhult
Rut 1909 Mossen    Österskogen Sättra
Rut Wispås Svanvik
Rut 1917 Dalen Bocksjö
Rut Brattlöv Svanhults
kvarn
Svanhult
Rut Gunborg Elisabet 1929 Djäknasundet Granvik
Rut Gunhild 1906 Larssons Svanhult
Rut Karlsson 1917 Hulan
2 (Stenkällegården)
Bocksjö
Rut Möll 1905 Mölls,
Bölet arbetarbostad
Granvik
Rut Teresia Ingeborg Johansson 1914 Mellanskogen Forsvik
Ruth Berget
Soldatboställe nr 169
Sättra
Ruth Linnéa Margareta 1921 Fårefallet  Larkes Bocksjö
Sanfrid Andersson Trygg 1863 Svanhults
äng, Änga, Trygga
Svanhult
Sara Bäckastugan Fräckestad
Sara 1906 Mossen    Österskogen Sättra
Sara Elisabet 1916 Bäckastugan Fräckestad
Sara Eriksson 1836 Långåsen Skaga
Sara Granath Svarmans
el Svanmans
Sannum
Sara Gustafsson 1895 Grindstugan Sannum
Sara Larsdotter 1804 Spänget,
Daniels,  Kulan,  Lövåsen
Närlunda
Selm Amanda Karlsson 1876 Spetsnäset Forsvik
Selma 1857 Mellanskogen Närlunda
Selma 1877 Bolltorp Sättra
Selma 1869 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Selma Andersson Färgars,
Stampen, Knipes, Engbergs
Sannum
Selma Andersson Mostugan Sannum
Selma Andersson Mases
el Bygget
Sannum
Selma Charlotta Karlsdotter 1858 Nytorp Svanvik
Selma Charlotta Karlsdotter 1858 Wässhult
el Täppan
Svanvik
Selma Florentina 1879 Mases
el Bygget
Sannum
Selma Gustavsson 1873 La.
Skottatorp el. Grepplabacken
Prästgårds
Selma Inga Ingegärd 1928 Nytorp Svanvik
Selma Josefina 1870 Mostugan Sannum
Selma Karolina Persdotter 1878 Enebacken
Nystugan
Bocksjö
Selma Sjögren Lindåsen,
Lugnet
Skaga
Selma Sofia Andersson 1873 Lilla
Kalföjan, Daniels
Sannum
Selma Urania Larsson 1881 Fredsberga Sannum
Severin Gustavson Tegelbruket Sättra
Sigfrid Andersson Ormås Sättra
Sigfrid Andersson Höhlund 1869 Fräckestad
kvarn
Fräckestad
Sigfrid Valdemar Andersson 1886 Klintåsen Skaga
Signe Gunborg 1923 Lekemon Hulta
Signe Ingeborg Johansson 1902 Flyet  Flyt Selsendi
Signe Ingegerd 1901 Svanhults
affär
Svanhult
Signe Linnéa 1922 Björkenäs
1:1
Hanebäck
Signe Sandell Iglasjötorp
Fiskars
Sannum
Signe Turinna 1908 Lindsberg Hulta
Siv Evertsson 1934 Nolgården Svanhult
Siv Maj-Britt 1947 Gärdstorp Bocksjö
Sofia 1852 Åstrands
eller Kopparhults kvarn
Svanhult
Sofia Andersdotter 1842 Lilla
Kalföjan, Daniels
Sannum
Sofia Andersdotter 1862 Tingsjötorp Selsendi
Sofia Andersson 1875 Östra
Edet
Sättra
Sofia Belfrage Melins Svanvik
Sofia Johansson 1863 Nytorp Fräckestad
Sofia Johansson 1842 Västra
Edet
Sättra
Sofia Karlsdotter 1849 Anderstorp Hulta
Sofia Karlsson Jonstorp Åhna
Sofia Petersdotter 1859 St.
Udda
Forsvik
Sofie Johansson Nyhemmanet
el Sjöberg
Sannum
Sonja Ingegärd Johansson 1932 Mellanskogen Forsvik
Stig Evertsson 1935 Nolgården Svanhult
Stig Krister* Lennart Evertsson 1967 Nolgården Svanhult
Stina Melins Svanvik
Stina 1888 Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Stina Andersdotter 1805 Hagastugan Skaga
Stina Cajsa Olofsdotter 1808 Korsvägen Fräckestad
Stina Cajsa Olofsdotter 1835 Almestorp Skaga
Stina Greta Pettersdotter 1833 Skyttebygget
el Bygget
Bocksjö
Stina Håkansdotter 1822 Slätterna
el Hästhagen
Prästgårds
Stina Johansson Mellanskogen Forsvik
Stina Jonsdotter 1820 Svanhults
äng, Änga, Trygga
Svanhult
Stina Kajsa Eriksdotter 1828 Berget Fräckestad
Stina Kajsa Johansdotter 1833 Gerdstorp Selsendi
Stina Kajsa Pettersdotter 1844 Ringa Svanhult
Stina Kajsa Pettersdotter 1840 Dalen Bocksjö
Stina Lisa Henricsdotter 1840 La.
Skottatorp el. Grepplabacken
Prästgårds
Stina Lisa Henricsdotter 1840 Skarpatorp  Skarpes Prästgårds
Sture Nygård Sättra
Susanna Björkman 1864 Äspelund Fräckestad
Svante Emil Andersson 1875 Lunden Fräckestad
Svante Oskar 1866 Bolltorp Sättra
Svante Severin Johansson 1890 Källdalen Hulta
Svante Teodor Svanström 1863 Övralid
(Svanströms)
Sannum
Svea Lilly Josefina 1913 Lekemon Hulta
Svea Lovisa Matilda Andersson 1912 Strömsnäs
el Pattkärr
Forsvik
Grönberga Granvik
Grönberga Granvik
Grönberga Granvik
Grönberga Granvik
Grönberga Granvik
Grönberga Granvik
Grönberga Granvik
Sven Kärret
eller Gjerdstorp
Sättra
Sven 1925 Åstorp
eller Nilssons
Svanhult
Sven 1806 Wispås
Soldatboställe nr 159
Svanvik
Sven Albin Bolin 1881 Finnerödjan
Finnarängen
Granvik
Sven Aron Leopold 1935 Källarestugan
el Källarnäset (Stugan)
Bocksjö
Sven August* Jansson 1861 Nordåsa,
Nolåsa, Nolhagen, Sme’ns.
Svanhult
Sven Bergström 1762 Wispås
Soldatboställe nr 159
Svanvik
Sven Elis Ragnar 1915 Flyet  Flyt Selsendi
Sven Elof Harry 1927 Björkenäs
1:1
Hanebäck
Sven Erik Lennart Johansson 1922 Gastängen
Marsa
Selsendi
Sven Fredrik Melker Melin 1897 Hammarnäset Svanvik
Sven Helge Höglund 1914 Fräckestad
kvarn
Fräckestad
Sven Hjalmar Johansson 1908 Björkliden
Klinttorp 1:2
Hanebäck
Sven Ingvar Larsson 1930 Larssons Svanhult
Sven Josef 1895 Grens
Soldatboställe nr 162 Soffies
Selsendi
Sven Justus 1901 St.
Udda
Forsvik
Sven Karl-Axel Melin 1925 Hammarnäset Svanvik
Sven Linus Tage 1923 Kroksjötorp,
Krokakarls
Selsendi
Sven Nilsson 1837 Åtorp Svanhult
Sven Olof Harry Persson 1927 Björkliden
Klinttorp 1:2
Hanebäck
Sven Oskar Andersson 1903 Strömsnäs
el Pattkärr
Forsvik
Sven Oskar Elof Karlsson 1919 Mellboön Bocksjö
Sven Petterson 1825 Grindstugan Sannum
Sven Valdemar 1918 Wikängen Forsvik
Sven Vilhelm 1902 Övre
Finnefallet
Hanebäck
Sven Vilhelm 1902 Nedre
Finnefallet
Hanebäck
Sven-Erik 1923 Finnerödjan
Finnarängen
Granvik
Sven-Lennart Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Sven-Åke Ronny Persson 1953 Björkliden
Klinttorp 1:2
Hanebäck
Syster Anna 1883 Risnäset Svanvik
Tage Algot Fredrik 1913 Pelleviken Selsendi
Tage Johansson Fredriksberg Svanvik
Tage Yngve Valdemar 1919 Klinten Hanebäck
Tekla Persson 1882 Västra
Edet
Sättra
Thunberg Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Thure Alfred Andersson 1884 Sörgården
eller  Alfreds
Svanhult
Tilda Andersson 1868 Stora
Kalföjan
Sannum
Tilda f. Lund 1868 Wässhult
el Täppan
Svanvik
Tilda Margareta Johansdotter 1859 Åtorp Skaga
Tora Karlsson Kanken Åhna
Tore Olof Valter 1921 Klinten Hanebäck
Torsten Algot 1900 Svanhults
äng, Änga, Trygga
Svanhult
Torsten Algot Andersson 1900 Nolgården Svanhult
Torsten Evert 1913 Einars Svanhult
Ture Alfred* Andersson 1884 Sörgården
Jakobs
Svanhult
Ture Erhard Valentin Gustavsson 1877 Lindsberg Hulta
Ture Erhard Valentin Gustavsson 1877 Lindsberg Hulta
Tyra Aina Lovisa Eriksson Strömsnäs
el Pattkärr
Forsvik
Tyra Ingeborg Birgitta 1924 Klinten Hanebäck
Tyra Linnéa Ingeborg Andersson 1909 Strömsnäs
el Pattkärr
Forsvik
Ulla Johansson Ullas
stuga
Skaga
Uno Vitalis 1901 Övre
Finnefallet
Hanebäck
Uno Vitalis 1901 Nedre
Finnefallet
Hanebäck
Valborg Johansson (2) 1897 Hovet Sättra
Valdemar Karlsson 1891 Brännhult Sättra
Valdemar Persson 1891 Kyrkogårdsön,
Folke Dahlbergs
Hanebäck
Valfrid Andersson 1894 Bengtstorp Bocksjö
Valter Sjöberg Mossen
(västra)
Sättra
Vega Maria Linnéa 1920 Pelemon
Albins
Selsendi
Vera Cecilia Gunborg f. Lindström Borgen Gammelrud
Verner Östra
Edet
Sättra
Verner Andersson 1882 Humlegårdsliden Bocksjö
Verner Gustavsson 1884 Assartorp Sättra
Verner Karlsson 1904 Lillängen Svanhult
Verner Lennart 1930 Nytorp Svanvik
Westa Elisabeth 1921 Sälltorp
Soldatboställe nr 154
Selsendi
Vidar 1905 Svanhults
äng, Änga, Trygga
Svanhult
Vidar Gustafsson Ormås Sättra
Vidar Gustafsson 1910 Dunderbacken
el Lundebacken
Sättra
Viktor Persson Berget
Soldatboställe nr 169
Sättra
Wiktor Pettersson 1861 Hulan
2 (Stenkällegården)
Bocksjö
Viktoria Johansson Wispås Svanvik
Wilhelm Ericsson 1853 Mobäcken Prästgårds
Vilhelm Gustavsson 1875 La.
Skottatorp el. Grepplabacken
Prästgårds
Vilhelm Knut Reinhold 1869 Skepparns,  Soldatbostad nr 152 Närlunda
Vilhelm Larsson Löfstrand 1869 Övre
Finnefallet
Hanebäck
Vilhelm Larsson Löfstrand 1869 Nedre
Finnefallet
Hanebäck
Wilhelmina 1864 Lunnebäck Närlunda
Vilhelmina Andersdotter 1868 Nystugan Gammelrud
Vilhelmina Johansdotter 1870 Övre
Finnefallet
Hanebäck
Wilhelmina Johansdotter 1853 Klangatorp Granvik
Wilhelmina Maria 1877 Åstorp
eller Nilssons
Svanhult
Vilhrlmina Johansdotter 1870 Nedre
Finnefallet
Hanebäck
Viola Långsikorna
eller Hanken
Svanvik
Viola Granat Kleven
(Klefen)
Sättra
Viola Ingeborg 1929 Björkenäs
1:1
Hanebäck
Viola Sylva Sträng 1920 Rota Hulta
Viola Viktoria Elisabet 1930 Hammarnäset Svanvik
Åke Emil 1919 Strömsnäs
el Pattkärr
Forsvik
Åke Lennart Evertsson 1931 Nolgården Svanhult
Åke Sven Bernhard Eriksson Strömsnäs
el Pattkärr
Forsvik
Åstrand